Rodło Górniki Gospodarze

Marcin Osmańczyk

Utworzono:

#smutnawygrana
We wczorajsze niedzielne słoneczne popołudnie na naszym stadionie odbył się mecz dwóch bytomskich drużyn w dziesiątej serii gier tego sezonu pomiędzy Rodłem a Nadzieja Bytom.
Od samego początku spotkania przejmujemy inicjatywę i prowadzimy grę. Zagrażamy bramce rywali lecz nie umiemy skończyć akcji golem. Obijamy obramowanie bramki, stwarzamy dobre sytuacje a nawet po strzale głowa Marcina Osmanczyka dla wszystkich piłka przekroczyła pinie bramkowa oprócz dlasędziego.. po strzale Mariusza Żywiołka ze znacznej odległości piłka odbiła się od najpierw jednego a potem drugiego słupka ostatecznie wypadając poza linie bramowa.. wreszcie w 35 minucie spotkania obejmujemy prowadzenie. Nasz kapitan po powrocie do obrony zastawia zawodnika gości a piłkę odbiera Piotr Sierek, podnosi głowę i zagrywa długa piłkę za linie obrony a do niej dopada nasza „11” Mateusza Haraziński radzi sobie z dwójka obrońców a potem skutecznie uderza i obejmujemy prowadzenie! Do przerwy wynik nie ulega zmianie choć nie brakowało kolejnych okazji. W drugiej części spotkania wyglądamy bardzo pewnie i prowadzimy grę. Rzut wolny z lewej strony środka boiska, przy piłce Marcin Osmanczyk. Dośrodkowuje w pole karne, piłka robi niewygodny kozioł i mamy zamieszanie w polu karnym w którym najlepiej zachowuje się Ozi! Adam Opanowuje piłkę i precyzyjnym strzałem w krótki róg pokonuje bramkarza. Nie brakowało radości po tym golu! W 77 minucie jesteśmy świadkami dramatycznej sytuacji. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Nadzieji nasz bramkarz zostaje potężnie uderzony w głowę. Traci przytomność ale dzięki szybko udzielonej pomocy ja odzyskuje. Ostatecznie zostaje przewieziony do szpitala gdzie czeka go operacja gdyż doznał złamania części twarzy. Szymonowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i naszej bramki, a cała drużyna po meczu zadedykowała mu to zwycięstwo do końca utrzymując prowadzenie i zdobywając trzy punkty.
Już za tydzień w sobotnie popołudnie udamy się do Zendka na wyjazdowe spotkanie! Szczegóły wkrótce!
Skład: Borkwoski(Czodrowski)- Żywiołek, Sierek, Kwiatkowski, Nowak - Lobaczow(Kłaczka), Nietsch (Cichy), Skrzypiec, Osmanczyk M. [c]- Haraziński, Osmanczyk A.
Rezerwa: Werenc, Osadców, Orzechowski, Grzesik.