B-klasa: cztery nowe drużyny w naszej lidze

Wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie nasza liga będzie miała szesnaście zespołów. Czekamy jednak na oficjalne potwierdzenie, które powinno pojawić się w najbliższych dniach wraz z terminarzem rozgrywek.

W minionym sezonie trzy zespoły awansowały do klasy A. Do gry w wyższej klasie rozgrywkowej szykują się Rozbark Bytom, Orkan Dąbrówka Wielka oraz Silesia II Miechowice. Do klasy B spadła natomiast tylko Przyszłość Nowe Chechło.

Nic nie wskazuje na to, aby z pozostałych drużyn, które grały z nami w minionym sezonie, ktoś zamierzał się wycofać. W lidze zobaczymy zatem, poza Nadzieją, Tarnowiczankę Stare Tarnowice, Naprzód Wieszowa, Iskrę Połomia, Zgodę Repty Śląskie, Odrę II Miasteczko Śląskie, Orła Bobrowniki, Rodło Górniki, Sokół Zbrosławice, Orła II Miedary oraz Tęczę Zendek.

W najgorszym przypadku do rozgrywek przystąpiłoby dwanaście zespołów. Na szczęście tak się nie stanie. Z informacji, które do nas docierają, do B-klasy zgłosiły się cztery nowe drużyny.

Od dłuższego czasu mówiło się o powrocie Unii Świerklaniec, która w trakcie poprzedniego sezonu wycofała się z ligi okręgowej. To już pewne, że klub ten przystąpi do B-klasy, a nasz zespół wcześniej sprawdzi się z tym rywalem w meczu sparingowym.

Całkowicie nowym zespołem będzie KS JSS Silesia Piekary Śląskie. Do tej pory była to akademia piłkarska, która ma podpisaną umowę z Juventusem Turyn. Teraz władze klubu postanowiły zgłosić seniorów, których prowadzić będzie Artur Działach.

Do rozgrywek zgłoszono także rezerwę Czarnych Kozłowa Góra. Zespół ten w dużej mierze ma opierać się na juniorach starszych, którzy z naszą drużyną walczyli do samego końca o mistrzostwo Podokręgu Bytom, ale ostatecznie zajęli drugie miejsce.

Ostatni klub także będzie grał w Piekarach Śląskich. Nazwa nie jest jeszcze znana, ale wiemy, że zespół ten będzie występować na stadionie Orła Białego Brzeziny Śląskie.

Czekam na oficjalne potwierdzenie z Podokręgu Bytom. Liczymy, że niebawem poznamy terminarz i wtedy wszystko będzie jasne. Pozostaje jedynie czekać, aby nikt się nie wycofał i liga wystartowała w 16-osobowym składzie.