B-klasa: Podsumowanie 15. i 16. kolejki

W ciągu ostatnich kilku dni bardzo wiele się działo w bytomskiej B-klasie. Drużyny występujące w tej lidze rozegrały dwie kolejki z czego jedna była awansem z rundy wiosennej. Mimo to wszyscy powoli zbliżają się już do snu zimowego. Zapraszamy na podsumowanie 15. i 16. kolejki bytomskiej B-klasy!

Podwójne derby

Zdecydowanie najwięcej emocji było ostatnio w Bytomiu, gdzie w ciągu czterech dni kibice mieli okazję obejrzeć dwa derbowe spotkania. Obydwa odbyły się w Łagiewnikach, obydwa wygrali gospodarze i obydwa wynikiem 2-1. Tym samym to łagiewniczanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy mogą dumnie nosić głowę do góry w mieście. Szansę na zmianę tej sytuacji będzie miała Nadzieja, która wiosną rozegra mecz rewanżowy. Rozbark z kolei w dwumeczu odniósł dwie porażki.

W Piekarach TGV, a w Wieszowej Intercity

Najlepszą drużyną rundy jesiennej jest zdecydowanie KS Piekary. Na koniec rundy piekarzanie wygrali z rezerwami Gwarka II, a w ostatniej kolejce odpoczywali. Beniaminek od samego początku był głównym faworytem do awansu, ale pierwsze mecze trochę zachwiały tę tezę. Była to jednak tylko lekka zadyszka, bowiem z każdym mecze piekarska lokomotywa rozpędzała się niczym francuski pociąg TGV. Rywale nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w meczach z bardziej doświadczonym rywalem. Wystarczy spojrzeć na liczbę straconych goli, która wynosi tylko dziesięć. Nie dziwi zatem, że KS Piekary przewodzi w ligowej tabeli z czterema punktami przewagi mając jedno spotkanie mniej.
Wydawało się, że pewnym awansu może być również Naprzód Wieszowa. Niestety w pewnym momencie przyszła zadyszka w efekcie słabsze rezultaty. To z kolei zepchnęło wieszowian na czwarte miejsce w tabeli. Ostatnie dwa mecze wskazują jednak, że forma wróciła na odpowiedni tor. Najpierw Przyszłość Nowe Chechło przegrała 0-4, a we wtorek bez szans były rezerwy Andaluzji przegrywając 0-5.

Bitwa na szczycie

Na zakończenie sezonu trzy najlepsze zespoły uzyskają awans do A-klasy. Nie dziwi zatem, że wiele zespołów chce skutecznie wykorzystać taką sytuację. Tęcza pojawiła się nad Zendkiem, gdzie tamtejszy zespół jest jedną z większych sensacji ligi i zajmuje drugie miejsce. Ostatnie dwa spotkania były zupełnie odmienne. Najpierw w sobotę lepszy okazał się Nitron wygrywając 1-0, ale już we wtorek Tęcza w pięknym stylu pokonała rezerwy Orła 5-2. Warto dodać, że obydwaj rywale piłkarzy z Zendka również walczą o awans.
Bardzo nierówno w ostatnim czasie spisuje się Nitron. Zespół ten podobnie jak Tęcza nie najlepiej zniósł trzydniową przerwę i sensacyjnie uległ rezerwom Gwarka 0-1. Z kolei Orzeł w niedzielę ledwie pokonał Zgodę Repty 2-1.

Połomia niczym sprinter

Iskra Połomia jest zdecydowanie od kilku tygodni największą sensacją rozgrywek. W każdym kolejnym meczu piłkarze tego klubu strzelają sporo bramek, ale równie wiele ich tracą. Mimo to odnoszą zwycięstwa dzięki czemu mają szanse włączyć się do walki o awans. W ostatnich dniach najpierw pokonali GKS Rozbark 5-3, a we wtorek odprawili z kwitkiem imienniczkę z Lasowic wygrywając 3-1. Można by zatem porównać Iskrę do sprintera, który na przedostatniej prostej daje z siebie maksimum by wygrać wyścig.

Dno już na nich czeka

Olimpia Boruszowice potrafiła uciułać kilka oczek tylko na początku sezonu. Każdy kolejny mecz był co raz to większą kompromitacją. Światełko w tunelu pojawiło się po niedzielnym meczu z rezerwami Andaluzji gdy padł wynik 0-0. Jednak we wtorek czara goryczy się przelała. Przysłowiowe "baty" Olimpii złożyli gracze Nadziei, którzy są w co raz lepszej formie. Jeśli tak dalej pójdzie, to już niebawem zespół z Boruszowic przejmie pałeczkę od wtorkowego rywala i będzie pełnił funkcję czerwonej latarni.

Podsumowanie 15. kolejki

ŁKS Łagiewniki 2-1 Nadzieja Bytom