B-klasa: spadek Chechła potwierdzony, Koty czekają

Podokręg Bytom podał oficjalne tabele minionego sezonu, a dzięki temu poznaliśmy drużyny, które spadły do naszej ligi. Na obecną chwilę są to Przyszłość Nowe Chechło i Orzeł Koty, ale drugi z tych klubów ma duże szanse na pozostanie w A-klasie.

Z ligi okręgowej spadł LKS Żyglin, a to oznacza, że w teorii z bytomską A-klasą powinny pożegnać się dwa zespoły. Przesądzony jest już spadek Przyszłości Nowe Chechło, która zakończyły rozgrywki na ostatnim miejscu. Pod znakiem zapytania stoi los drugiej drużyny.

Mowa o Orle Koty, który ma szanse na utrzymanie się w A-klasie. Jak zaznaczył Podokręg Bytom w oficjalnym komunikacie, wszystko zależy od tego, czy w rozgrywkach pozostanie rezerwa Polonii Bytom.

Z Przyszłością mieliśmy okazję rywalizować zarówno w A jak i B-klasie i zawsze były to zacięte spotkania. Natomiast z Orłem Koty w 9-letniej historii nie spotkaliśmy się ani razu.