Gwarek pisze o Nadziei!

Nasz klub staje się coraz bardziej medialny, dzięki czemu Nadzieja jest znana nie tylko w Bytomiu. Po raz kolejny o naszym klubie napisał tygodnik Gwarek, który skupił się na przygotowaniach naszego zespołu do rundy wiosennej. My z kolei już teraz możemy zapewnić, że w lokalnych mediach o naszym klubie niebawem będzie jeszcze głośniej. Tekst artykułu możecie przeczytać w rozwinięciu!

NADZIEJA NADZIEI

Bytomska Nadzieja, ostatnia drużyna w tabeli klasy B, bardzo solidnie przygotowuje się do wiosennej rundy rewanżowej. W lutym rozegrała cztery spotkania sparingowe - wszystkie na sztucznej murawie w Bytomiu. 1 II nieznacznie uległa Górnikowi Bobrowniki Śl. 2-3 (bramki zdobyli dla niej Paweł Komisarczyk i Mateusz Kandziora). 7 II bytomianie pokonali Sokoła Orzech 5-3 (aż 4 gole strzelił Adam Fiszer, a jeden dołożył Piotr Pypłacz). 15 II Nadzieja zmierzyła się z Unią Świerklaniec i przegrała 2-6 (na listę strzelców wpisali się A. Fiszer i Sebastian Klyszcz). 22 II pokonała Iskrę Lasowice 2-0 (bramki zdobyli Maciej Sewioło i A. Fiszer). Warto podkreślić, iż był to też pierwszy mecz w historii Nadziei, w którym nie straciła bramki.

- Mimo że to tylko sparingi, cieszę się, że zaczęliśmy wygrywać - mówił w końcu lutego Adam Dyrda, trener bytomskiego klubu. - Po jesieni nasze morale były bardzo niskie, teraz odbudowujemy się psychicznie. W naszym zespole przyglądamy się aż 10 nowym piłkarzom i z większości jestem zadowolony, a szczególnie z doświadczonego Tomasza Krawczyka. Wiosną Nadzieja to będzie zupełnie inny zespół. Obecnie przemeblowujemy skład, a co najważniejsze ciężko pracujemy i rozgrywamy mecze kontrolne, czego zabrakło latem. Rundę rozpoczynamy serią 5 spotkań z drużynami znajdującymi się w naszym zasięgu i wtedy uzyskamy odpowiedź na co stać nasz zespół w rywalizacji ligowej. Do czasu pierwszego meczu o punkty zaplanowaliśmy rozegranie jeszcze 4 meczów sparingowych: 1 i 14 marca z Górnikiem Bobrowniki Śl., 7 marca z Tempem Stolarzowice i 21 marca z Iskrą Lasowice.