Juniorzy młodsi: debiut przegrany, ale obiecujący

Sokół Zbrosławice wygrał w pierwszym meczu ligowym juniorów młodszych 5:2. Wynik jednak jest trochę mylny, bo nasi zawodnicy dzielnie walczyli. Zabrakło trochę szczęścia i skuteczności, aby rezultat był inny.

W swoim debiucie w lidze juniorów młodszych przyszło naszym zawodnikom zmierzyć się z drużyną Sokoła Zbrosławice. Mecz zaczyna się od mądrego rozgrywania piłki naszej drużyny i wzajemnego badania sił. Pierwszą dogodną okazję od razu nasi zawodnicy zamieniają na bramkę. Dobra akcja z ostrego kąta Adama Florka, strzał, który odbija się od słupka, a z kilku metrów do pustej bramki dobija go Mateusz Duda.

Chwilę później dobrą szansę na podwyższenie prowadzenia marnuje Florek, którego pierwszy strzał broni bramkarz, a dobitkę z pustej bramki wybija obrońca rywali. Niestety, niewykorzystane sytuację się mszczą i rywale najpierw po sytuacji sam na sam, a chwilę później po fatalnej stracie bocznego obrońcy, dograniu do środka i dobiciu piłki na pustą bramkę, wychodzą na prowadzenie. Na szczęście przed przerwą udaje się naszym zawodnikom wyrównać. Piękny strzał z dystansu Florka i wysunięty bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

Druga połowa rozpoczyna się od bramki dla rywali, ale potem ruszamy. Dobra szansę ma Florek, ale ostatecznie pogubił się w dryblingu w polu karnym. Po chwili dwie dobre sytuacje Marcina Kaczerewskiego, ale po wejściach z boku zagrywa dwukrotnie ni to strzały (bo niecelne), ni to dośrodkowania (bo trochę za mocne na nachodzących partnerów), w każdym bądź razie były to dobre sytuacje do wyrównania.

Rywale niestety po wrzutce z boku i niezdecydowaniu linii obrony zdobywają czwartą bramkę, a na chwilę przed końcem z rzutu wolnego ładnym strzałem ustalają wynik meczu na 5:2. Mimo to nie ma co się załamywać, liga jest długa, a zdobyte doświadczenie na pewno będzie procentować.

Sokół Zbrosławice - Nadzieja Bytom 5:2 (2:2)
Bramki: Dziewięcki 27, Guzowski 30, 54, M. Kępka 73, 78 - Duda 18, Florek 38.

Sokół: Kamil Ciechanowski (41.Denis Pietrasz) - Krystian Chodak (67. Dawid Kowolik), Łukasz Dworniczek (40. Jakub Pawlikowski), Gabriel Dziewięcki, Mateusz Guzowski, Dawid Kępka (78. Krzysztof Bankiel), Mateusz Kępka, Adrian Kielar, Jakub Lewandowski (25. Adam Dziurzik), Szymon Pikul.

Nadzieja: Marek Raczek - Mateusz Duda (55. Łukasz Ozorowski), Bartłomiej Dzionsko, Mateusz Fitler (40. Sebastian Cerwenak), Adam Florek, Marcin Kaczerewski, Rafał Kaczerewski, Martin Kopacz (65. Michał Pajkos) Marcin Marzec, Kacper Skiba, Sebastian Wąsiński (70. Daniel Kryspin).

Żółta kartka: Ozorowski.