Juniorzy starsi, młodsi i młodziki poznali ligowych rywali!

W końcu Podokręg Bytom zaczyna odkrywać karty związane z ligami młodzieżowymi. Terminarze są jeszcze zagadką, ale ujawniono skład wszystkich rozgrywek. Z kim zagrają nasze drużyny? Zobaczcie.

Do ligi juniorów starszych (roczniki 1998, 1999, 2000) zgłosiło się dwanaście drużyn i nie brakuje nowych rywali, którymi będą Tempo Stolarzowice, Tarnowiczanka Stare Tarnowice, Piast Ożarowice oraz Górnik Bobrowniki Śląskie. Można też zauważyć, że kilku rywali z poprzednich rozgrywek ubyło, co zobaczycie poniżej.

Znamy już także terminy wszystkich meczów. Juniorzy starsi rozpoczną ligę 28 sierpnia i nie zmieniło się to, że w tych rozgrywkach mecze odbywają się w niedziele o godzinie 11. Runda jesienna zakończy się 13 listopada, a dokładny terminarz jednak nie jest jeszcze znany.

Skład ligi juniorów starszych:

KS Piekary Śląskie
Czarni Kozłowa Góra
Nitron Krupski Młyn
Orkan Dąbrówka Wielka
Czarni Sucha Góra
Rozbark Bytom
Tęcza Zendek
Tempo Stolarzowice
Tarnowiczanka Stare Tarnowice
Piast Ożarowice
Górnik Bobrowniki Śląskie

Do ligi juniorów młodszych (roczniki 2000, 2001, 2002 i 2003) zgłosiło się osiem drużyn. Na razie rozważane są dwie opcje. Albo jesienią zostaną rozegrane dwie rundy, albo odbędzie się dziesięć meczów. W przypadku pierwszej opcji liga wystartuje 28 sierpnia (do 20 listopada), a przy drugim rozwiązaniu start nastąpi 4 września (do 6 listopada). Na ostateczne decyzje, a także terminarz, trzeba poczekać. Dodajmy, że te rozgrywki także wszystkie mecze będą rozgrywać w niedziele o godzinie 11.

Skład ligi juniorów młodszych:

Unia Strzybnica
Sokół Orzech
Sokół Zbrosławice
Andaluzja II Brzozowice-Kamień
Szombierki Bytom
Orzeł Miedary
Przyszłość Nowe Chechło

Na koniec została drużyna młodzików (roczniki 2004, 2005, 2006, 2007), w której będzie wiele emocji, bo zgłosiło się dziesięć drużyn. Ciekawostką jest fakt, że jednym rywalem będzie... KTS Polonia Bytom, a więc kobieca sekcja niebiesko-czerwonych. Pierwsza kolejka odbędzie się 2 września, a mecze będą odbywały się w piątki po południu. Koniec ligi nastąpi 4 listopada.

Skład ligi młodzików:

Unia Strzybnica
Piast Ożarowice
Szombierki Bytom
Gwarek Tarnowskie Góry
Unia Świerklaniec
Silesia Miechowice
Górnik Bobrowniki Śląskie
Sokół Zbrosławice
KTS Polonia Bytom

Czekamy teraz na terminarze i mamy nadzieję, że nic już się nie zmieni w składach lig, w których będą grały nasze zespoły. Teraz trzeba nadal ciężko pracować, bo przełom sierpnia i września przyniesie nam mnóstwo ligowych emocji.