Młodzież: cztery drużyny zagrają w lidze! Oto podział roczników

Nadzieja Bytom rozwija się i przez ostatnich kilka miesięcy udało się stworzyć dużą grupę najmłodszych zawodników. Zaangażowanie zawodników, pomoc rodziców i poświęcenie trenerów zaowocowało tym, że w nowych sezonie aż cztery nasze drużyny zagrają w lidze.

Ostatnie miesiące pokazały, że nieprawdą jest, że młodzież nie garnie się do sportu. W naszym klubie trenuje już ponad stu zawodników, a liczba ta regularnie się powiększa. Dużą część stanowią gracze z najmłodszych roczników.

Zimą drużyna młodzików rozpadła się i dlatego nie przystąpiła do rozgrywek ligowych. Na wiosnę zadanie odbudowy najmłodszych roczników powierzyliśmy Grzegorzowi Bednarkiewiczowi. Bramkarz pierwszej drużyny wziął sobie do pomocy Mateusza Duszyńskiego i wspólnymi siłami przyprawili nas o pozytywny ból głowy.

W ich grupach trenują zawodnicy od rocznika 2004 aż po rocznik 2012. Łącznie małych piłkarzy nazbierało się około 60, a grupa sukcesywnie się powiększa. Dlatego nie chcąc gasić zapału naszych podopiecznych, zdecydowaliśmy, że w nowym sezonie do rozgrywek przystąpią dwie drużyny.

Pierwsza będzie się składała z roczników 2004-2006 i będzie pod opieką trenera Bednarkiewicza. Druga to roczniki 2007-2009, za którą będzie odpowiadał trener Duszyński. Pozostali, czyli roczniki 2010, 2011, 2012 także będą trenować z tą drugą grupą, ale na razie bez uczestnictwa w rozgrywkach ligowych (najlepsi urodzeni w 2010 mogą jednak dostać taką szansę).

Przypomnijmy, że juniorzy starsi zostali zgłoszeni do II ligi wojewódzkiej. Natomiast juniorzy młodsi zagrają w lidze Podokręgu Bytom. Na razie wszystkie grupy mają wakacyjną przerwę, a o terminie wznowienia zajęć będziemy informować.

Drużyny zgłoszone do ligi i podział roczników:

- juniorzy starsi: 1999, 2000, 2001 (rocznik 2001 będzie wspierał juniorów młodszych) - trener Jakub Jeżycki
- juniorzy młodsi: 2001, 2002, 2003 (rocznik 2001 będzie wspierał juniorów starszych) - trener Denis Glebowicz
- trampkarze młodsi: 2004, 2005, 2006 - trener Grzegorz Bednarkiewicz
- orliki: 2007, 2008, 2009 - trener Mateusz Duszyński

Niebawem na pewno pojawi się informacja o naborze do wszystkich grup. Już teraz zapraszamy na treningi każdego chętnego, a na przełomie sierpnia i września rozpoczną się rozgrywki ligowe.