Młodzież: cztery turnieje, jeden na podium

Nasi zawodnicy podczas zimowych przygotowań nie mogą narzekać na nudę. W styczniu wzięli udział łącznie w czterech turniejach. Najlepiej spisali się nasi zawodnicy z rocznika 2005, którzy w Sosnowcu zdobyli brązowe medale.

Wszystko zaczęło się od turnieju w Mikołowie, który nasza drużyna młodzików (rocznik 2007 i młodsi) ukończyła z kompletem porażek. Później w Młodzieżowych Mistrzostwach Śląska w futsalu zagrali trampkarze (rocznik 2005 i młodsi), ale znowu rywale okazali się poza zasięgiem.

W grupie przegraliśmy kolejno z Rekordem Bielsko-Biała (0:9), MKS-em Myszków (1:2) oraz Ruchem Chorzów (0:6). Na pocieszenie przystąpiliśmy do meczu o 7. miejsce, ale Marex Chorzów ograł nas aż 8:1.

Humory udało się poprawić w następnym turnieju. Piłkarz Cup dla drużyn z rocznika 2005 odbył się w Sosnowcu. Uczestnicy ze sobą rywalizowali systemem każdy z każdym. Nadzieja zaczęła od remisu z Lechią Mysłowice (0:0), a potem ograliśmy dwie drużyny Piłkarza Sosnowiec (5:2 oraz 2:1). Niestety, było też potknięcie w postaci porażki 1:3 z ZEW-em Sosnowiec. Na koniec pokonaliśmy GKS Rozbark Bytom 3:0.

Trzy najlepsze drużyny miał tyle samo punktów. Nadzieja jednak miała najsłabszy bilans, przez co musieliśmy zadowolić się brązowymi medalami. Na pocieszenie Bartek Kanoza wywalczył tytuł króla strzelców turnieju.

Następnego dnia do Zabrza pojechali młodziki na Zaborze Cup. W grupie przegraliśmy dwa mecze (ze Slavią Ruda Śląska i Spartą Zabrze) oraz dwukrotnie zremisowaliśmy bezbramkowo (z Piliczanką Pilica oraz Zaborzem Zabrze).