Nadzieja Bytom zagra w Pucharze Polski

Drużyna seniorów Nadziei Bytom najwcześniej rozpocznie oficjalne rozgrywki. Nasza drużyna została zgłoszona do Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom i oczekuje na poznanie pierwszego rywala.

Na razie wiadomo tyle, że rozgrywki pucharowe rozpoczną się we wtorek 15 sierpnia. Podokręg Bytom nie ujawnił jeszcze listy drużyn, które przystąpiły do Pucharu Polski, a więc na pary I rundy trzeba jeszcze trochę poczekać.

W PP mają obowiązek startować wszystkie drużyny od III do ligi okręgowej. Zespoły z A-klasy mogą natomiast poprosić o zwolnienie z udziału. Z kolei przedstawiciele klasy B przystępują do rozgrywek na własną prośbę.

Nadzieja do tej pory tylko raz grała w Pucharze Polski, a było to w debiutanckim sezonie 2008/2009. Wtedy nasz zespół w I rundzie otrzymał wolny los, a w II trafił na Szombierki Bytom. "Zieloni" grali wówczas w klasie A i na stadionie przy Modrzewskiego rozbili nasz zespół 8:0.

W ostatniej edycji zwyciężył Ruch Radzionków, który w związku z wycofaniem się Gwarka Tarnowskie Góry otrzymał walkower. Do PP zgłosiło się dziewiętnaście zespołów, a w I rundzie wolny los otrzymały trzy drużyny z III ligi - Szombierki, Ruch i Gwarek.