Nadzieja o krok od B-klasy

Nareszcie są pierwsze efekty naszych starań o zgłoszenie Nadziei do bytomskiej B-klasy. Wczoraj zarząd klubu udał się do OZPN-u w celu zebrania konkretnych informacji. Po rzeczowej rozmowie okazało się, że start w nowym sezonie jest niemalże pewny.

Nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić przeszkody, która mogłaby nas zatrzymać w osiągnięciu celu. Po kilkudniowej stagnacji bliscy byliśmy porzucenia tego pomysłu, ale po wczorajszym dniu znów wracamy do gry. Przejdźmy więc do konkretów.

W czwartek zarząd udaje się do Urzędu Miasta, by złożyć dokumentację niezbędną do założenia stowarzyszenia. Kolejny krok to piątkowa wizyta w OZPN gdzie dostarczymy pismo wyrażające gotowość wstąpienia w poczet członków tejże organizacji. To z kolei umożliwi nam grę w B-klasie z możliwością awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Na początku przyszłego tygodnia członkowie zarządu udadzą się na rozmowę z Panią wiceprezydent Haliną Biedą. Celem tego spotkania będzie pomoc ze strony miasta w wynajęciu stadionu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będziemy grali na bocznym boisku Polonii Bytom ze sztuczną nawierzchnią.

Następnie mamy ponad miesiąc czasu na skompletowanie drużyny, wykonanie niezbędnych badań, a także pozyskanie sponsorów.

Na koniec informujemy, że pozyskaliśmy kolejnych zawodników. Na chwilę obecną jest nas 8, lecz trwają negocjacje z kolejnymi "kopaczami". Do drużyny dołączyli Adam Wiśniewski, Mariusz Bisset, Michał Ćwikła oraz Damian Kozłowski. W najbardziej optymistycznym scenariuszu rozgrywki zaczniemy z kadrą liczącą 16-18 osób.