Nasi rywale: Andaluzja myśli o wycofaniu

Bardzo możliwe, że w rundzie wiosennej bytomska B-klasa będzie liczyła 14 zespołów. Wszystko w skutek zamiaru wycofania się z ligowych zmagań rezerw Andaluzji Brzozowice-Kamień. Szczegóły tej sytuacji może poznać w rozwinięciu.

Głównym problemem klubu jest bardzo kiepska sytuacja kadrowa. Piłkarze Andaluzji często na spotkania ligowe udawali się bez graczy rezerwowych. To z kolei przełożyło się na wyniki, bowiem zespół z piekarskiej dzielnicy zajmuje zaledwie 13 pozycję z dziesięcioma punktami na koncie.

Ostateczna decyzja ma zapaść w styczniu. Uzależniona jest ona oczywiście od ilości chętnych do gry w barwach rezerw Andaluzji. Istnieje również możliwość, że dojdzie do współpracy z pierwszym zespołem. Na razie są to jedynie nieoficjalne informacje. Wiadomo nie od dziś, że obydwie drużyny pomimo wspólnej nazwy i barw działały na własną rękę.

Na razie nie wiadomo jak na ewentualną rezygnację z gry zareagowałby bytomski podokręg. My z kolei mamy nadzieję, że rezerwy Andaluzji przystąpią ostatecznie do rundy wiosennej. Najważniejsza jest przede wszystkim sportowa rywalizacja nie zważając na liczne przeciwności losu.