Nasi rywale: Kto dołączy w nowym sezonie?

Temat może jeszcze za bardzo wybiegający w przyszłość, ale posiadamy już pewne informacje dotyczące nowych drużyn w przyszłym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że w B-klasowej stawce znajdą się dwa nowe zespoły.

Jednym z nich będzie klub TS Arki Bożka Bytom. Nazwa zupełnie nowa w ligowym świecie, ale dała się już poznać w rozgrywkach halowych. Niniejszy zespół obecnie występuje w halowej edycji OSiR Cup gdzie jest liderem z pięcioma punktami przewagi nad drugim rywalem. Nadzieja już kilkakrotnie rywalizowała z tą drużyną i powinna ona dodać kolorytu ligowej codzienności.

Drugim klubem, który zamierza zgłosić się do następnego sezonu bytomskiej B-klasy to... rezerwy GKS-u Szombierki. Pierwszy zespół obecnie z powodzeniem gra w A-klasie i wszystko wskazuje na to, że awans do ligi okręgowej jest tylko formalnością. Zresztą jest to warunek dla gry ich rezerw na boiskach B-klasy. Niniejszy zespół będzie głównie złożony z juniorów wzmacniany zawodnikami mającymi problemy z grą w pierwszej drużynie.

Bardzo możliwe, że istnieją również inne zespoły myślące o zgłoszeniu się do B-klasy. My mamy potwierdzone informacje o tych dwóch. Jeśli zapadnie ostateczna decyzja o wycofaniu się rezerw Andaluzji wówczas w nowym sezonie liga będzie liczyła parzystą liczbę drużyn.