Nasi rywale: ŁKS wygrywa pierwszy sparing

Zawodnicy Łagiewnickiego Klubu Sportowego w niedzielę odbyli pierwszy boiskowy test. Nasz ligowy rywal zmierzył się w sparingu ze Śląskiem Świętochłowice występującym w katowickiej okręgówce.

Spotkanie od samego początku było bardzo zacięte i obfitowało w liczne okazje bramkowe. Niestety skuteczność piłkarzy tego dnia nie należała do najlepszych. Pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem bezbramkowym. W drugiej połowie szkoleniowiec ŁKS-u wprowadził na boisko wielu testowanych zawodników. Jeden z nich strzelił decydującą bramkę w 75. minucie, a był nim Jan Piowczyk, który wykorzystał podanie Adriana Goja.

Tym samym pierwszy mecz kontrolny udanie zakończył się dla naszego ligowego rywala. ŁKS Łagiewniki potwierdza, że wiosną będzie jednym z głównym kandydatów do awansu. Zwycięstwo z zespołem grającym o dwie klasy wyżej mówi samo za siebie. Warto również dodać, że w niedzielnym meczu nieoficjalny debiut zaliczył Krzysztof Orzeszek. Trener prowadzący do niedawna Naprzód Wieszowa ma za zadanie poprowadzić łagiewniczan do awansu.

MKS Śląsk Świętochłowice – ŁKS Łagiewniki Bytom 0:1
0:1 Piowczyk 75’

Śląsk: Czapla, Czwołek, Fruehmark, Gawenda, K. Jojko, M. Jojko, Kubicki, Lesik, Mrochen, Parzonka, Płaza, Rybczyński, Rzeźniczek, Szulczek, Świerk, Woźny.

ŁKS: Mosz – Murlowski, Bury, Szczerba, Mysiak, Nalepa – Goj, Iwańczok, Marcok, Błaszkiewicz – Orlik. Grali także: Surus, Góra, Milczarek, Paluch, Feliks, Kamela, Szczepaniak, Ploch, Natywa, Jeżycki, Bort, Kryca, Piowczyk.