Nowy dział, Nadzieja idzie w świat

Nowy dział, Nadzieja idzie w świat

Miło jest nam poinformować, iż uruchomiliśmy od dawna planowany dział o nazwie "Medialna Nadzieja". Jak nie trudno się domyślić, znajdą tam Państwo wszelkie materiały z mediów, które bezpośrednio dotyczą naszego klubu. Jednocześnie pragniemy zaprezentować wam pierwszy artykuł o Nadziei, który ukazał się w serwisie Bytomski.pl. Jego treść można przeczytać poniżej, oraz w dziale Medialna Nadzieja.

Rozbark wraca, Nadzieja debiutuje
Wbytomskiej B-klasie w nadchodzącym sezonie pojawią się dwieniespodzianki. W rozgrywkach weźmie udział nowa bytomska drużyna TSPNNadzieja Bytom oraz do aktywnej gry wróci klub GKS Rozbark!

Nadzieja Bytom jest inicjatywą dwóch 20-letnich mieszkańców: RobertaCzykiela i Macieja Chruścińskiego. Pomysł stworzenia klubu narodził sięna początku maja i szybko zdobył zwolenników. Od początku mieliśmy komplet chętnych do gry w klubie - mówi Robert Czykiel - W dalszym ciągu zgłaszają się do nas kolejni.Aktualnie kadra Nadziei składa się z dwudziestu zawodników w większościposiadających doświadczenie zdobyte w takich klubach jak Polonia Bytom,Szombierki Bytom, GKS Rozbark, czy Czarni Sucha Góra. AmbicjąTowarzystwa Sympatyków Piłki Nożnej na najbliższy sezon to zajęciemiejsca w środku tabeli. Chcielibyśmy w kolejnym sezonie wywalczyć awans - powiedział nam Czykiel.
Niestety plany Nadziei może pokrzyżować brak miejsca do rozgrywaniameczów. Kadra obecnie trenuje na bocznym boisku stadionu SzombierekBytom, ale do organizacji spotkań B-klasy klub potrzebuje lepszegoobiektu i zgody gry na nim. Z prośbą o pomoc wystąpiono do OśrodkaSportu i Rekreacji w Bytomiu, by móc rozgrywać mecze na boisku zesztuczną murawą przy ul. Piłkarskiej. OSiR jednak nie zgodził się nato, motywując swoją decyzję kolizjami terminów z zajęciami juniorówpiłkarskich prowadzonymi na wspomnianym obiekcie. Wobec tego zarządTSPN poszukuje alternatywnego rozwiązania. Prowadzimy rozmowy z klubami m.in. z Suchej Góry i Bobrka - wyznał Robert Czykiel.
Nadzieja szuka także sponsora. Największą potrzebą graczy są strojeklubowe, których zakup to 2200 zł. Niestety Towarzystwo nie jest wstanie sprostać takiemu wydatkowi. Firmie, która da nam pieniądze na stroje możemy zaoferować reklamę na koszulkach na wysokości klatki piersiowej - tłumaczy Czykiel.

W rozgrywkach B-klasy zagra także lepiej znana bytomianom drużyna - GKSRozbark. Kadrę seniorów będą tworzyć... dawni juniorzy GKS-u. Skład opierać się będzie głównie na młodzieżowcach, którzy dwa razy zdobyli mistrzostwo juniorów podokręgu Bytom - powiedział nam Paweł Lewicki, jeden z zawodników i autorów reaktywacji drużyny - Zgłosilisię do nas byli zawodnicy Rozbarku Sebastian Zuber, Robert Harnot, atakże bracia Kurdziele, jednak na razie nie wiadomo kto z nich wystąpiw rozgrywkach B-klasy. Trenem został Mirosław Szubert.
Aspiracje reaktywowanego klubu na razie nie są wysokie. Póki conajważniejszym wyzwaniem jest ponowne ożywienie obiektu i sprawienie,by mieszkańcy znowu chcieli przychodzić na mecze. My jako zawodnicy, którzy podjeliśmy się grania w zespole do którego czujemy tak wiele, zrobimy wszystko żeby było jak najlepiej - wyznał Lewicki.
Powrót Rozbarku do gry ma być sposobem na uratowaniem przedzniszczeniem obecnie najlepiej utrzymanego stadionu w mieście. Jest tukompleks boisk trawiastych o wyjątkowo równej powierzchni i krytatrybuna przy boisku głównym mieszcząca 700 miejsc siedzących. Mecze wramach Młodej Ekstraklasy na stadionie Rozbarku stale rozgrywamłodzieżowa drużyna Polonii Bytom, a jej seniorzy często wykorzystująten obiekt do treningów. Świadczy to o świetnych warunkach do grypanujących przy ul. Chorzowskiej. Niestety od momentu gdy GKS nieuczestniczy już w rozgrywkach, złomiarze sukcesywnie rozbierająwszelkie metalowe elementy. Skradziono już ogrodzenie od strony ul.Łagiewnickiej, siatki zatrzymujące piłki przed wypadaniem poza terenobiektu i kable z nagłośnienia. Niedawno wandale spalili część boksudla rezerwowych. Kilkakrotnie udało się złapać sprawców na gorącymuczynku, lecz szybko ich wypuszczano ze względu na niską szkodliwośćspołeczną czynu. Stadion Rozbarku prawdopodobnie zostanie przejętyprzez miasto wraz z resztą terenu po tutejszej kopalni w zamian zaumorzenie długów podatkowych Bytomskiej Spółce Restrukturyzacji Kopalń.Nie wiadomo jednak kiedy do tego dojdzie, ponieważ proceduryprzekazania nieruchomości w BSRK są bardzo długie i wymagają m.in.zgody Ministra Gospodarki.

Inauguracja sezonu B-klasy odbędzie się 9 sierpnia. O godzinie 17:00GKS Rozbark zmierzy się z Łagiewnikami Bytom. Dzień później mecz zOlimpią Boruszowice rozegra Nadzieja Bytom.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości