Po czwartkowym zebraniu

W czwartek, czyli 11 grudnia w siedzibie Klubu Sportowego Silesia Miechowice odbyło się zebranie prezesów klubów Śląskiego Związku Piłki Nożnej (Podokręg Bytom). Nadzieję Bytom na tym spotkaniu reprezentował prezes Maciej Chruściński. W rozwinięciu zostały przedstawione najważniejsze informacje z tego zebrania.

Runda rewanżowa Sezonu 2008/09 rozpocznie się w ostatni weekend marca, a więc 29-30.03.2009, a nasz zespół zainauguruje ją meczem wyjazdowym ze Zgodą Repty Śląskie.

Przedstawiciel Kolegium Sędziów przedstawił też uchwałę PZPN, według której zmianie uległy ryczałty tzw. delegacji sędziowskiej. Zgodnie z tym zarządzeniem, w przyszłym sezonie opłata za sędziów wyniesie prawie 100% więcej niż było do tej pory. Zgromadzeni przedstawiciele klubów oburzeni tą decyzją przyjęli wniosek o jej odrzucenie. Tym samym wypracowane zostało oficjalne stanowisko Podokręgu Bytom odnośnie tego postanowienia włodarzy z PZPN-u, które pozostawia cień szansy na niewprowadzenie proponowanych stawek.

Ponadto, poruszone zostały inne sprawy organizacyjne, dotyczące funkcjonowania oraz działalności Podokręgu z ostatniego okresu.