Podsumowanie gier kontrolnych

Od ostatniego meczu mistrzowskiego Nadziei mija już drugi tydzień. Dzieje się tak dlatego, ponieważ Niebiesko-czerwoni pauzowali w zeszły weekend w rozgrywkach ligowych. Pauza nie oznacza jednak bezczynności. Podopieczni trenera Adama Dyrdy rozegrali kilka sparingów celem korekty błędów popełnionych w ostatnim ligowym meczu z Gwarkiem II Tarnowskie Góry oraz celem przećwiczenia pewnych wariantów pod kątem meczu z Iskrą Połomia. Oto szczegółowe zestawienie meczów kontrolnych.

13 października - dzień po meczu ligowym Niebiesko-czerwoni znów pojawili się na sztucznej murawie przy ul. Olimpijskiej by rozegrać mecz z drużyną amatorów z Bytomia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem rywali 2:1 (2:1). Gola dla „Nadziei” zdobył nowy nabytek- Mateusz Kandziora i bramka ta dawała prowadzenie jego drużynie.
Skład przedstawiał się następująco: Szlosarek – Furgaliński, Gubała, Kozłowski, Klyszcz, Mazurkiewicz, Komisarczyk, Majchrzak, Kandziora, Czykiel, Sładkowski, Ludwicki, Bryś i Ćwikła.

17 października - na boisku w Radzionkowie przeciwnikiem była dobrze już znana drużyna Górnika Bobrowniki Śląskie. Wynik spotkania 6:5 dla podopiecznych trenera Sebastiana Żaka. Bramki dla bytomian zdobyli: Adam Fiszer, Sebastian Klyszcz, Patryk Żmuda, Paweł Komisarczyk oraz testowany Maciej Sewioło.
Skład drużyny: Szlosarek – Gubała, Kozłowski, Mazurkiewicz, Majchrzak, Klyszcz, Fiszer Adam, Pluta, Pypłacz, Komisarczyk, Ludwicki, Czykiel, Bryś, Żmuda oraz testowani R. Łuczak i M. Sewioło.

19 października - o godzinie 14 na sztucznej murawie przy Olimpijskiej, chcąc wykorzystać pauzę, Niebiesko-czerwoni sparowali z drużyną amatorów z Arki Bożka, chcących przystąpić do rozgrywek ligowych w przyszłym sezonie. Wynik konfrontacji 2:5 (1:1) dla gości. Bramki dla Nadziei zdobyli: Adam Fiszer na 1:0 i Patryk Żmuda na 2:4.
Zespół zaprezentował się w składzie: Szlosarek – Furgaliński, Grzegorz Fiszer, Klyszcz, Kozłowski, Bryś, Majchrzak, Pluta, Sewioło, Czykiel, Adam Fiszer, Ludwicki, Żmuda.

20 października - podopieczni trenera Adam Dyrdy grali rewanż z drużyną amatorów, którym tydzień wcześniej ulegli 1:2. Tym razem wynik brzmiał 2:2, a bramki zdobyli: Grzegorz Fiszer na 1:0 oraz Patryk Żmuda na 2:2.
Nadzieja zagrała w składzie: Szlosarek – Furgaliński, R. Łuczak, Kozłowski, Klyszcz, Pypłacz, Majchrzak, Mazurkiewicz, Pluta, Czykiel, G.Fiszer oraz Gubała, Pranschke, Ludwicki, Ćwikła, Bryś, Żmuda, K.Łuczak, Komisarczyk.

W czterech meczach kontrolnych pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy być może zasilą szeregi Niebiesko-czerwonych jeszcze tej jesieni. Do zespołu po przerwie powrócili Paweł Komisarczyk oraz Patryk Żmuda. Kontuzji w ostatnim spotkaniu doznał Robert Mazurkiewicz (skręcił staw skokowy) i będzie gotowy do gry najprawdopodobniej dopiero 8 listopada na mecz z ŁKS Łagiewniki.

Trener Nadziei najbardziej zadowolony był z ostatnich dwóch meczy. Wyniki to sprawa drugorzędna, najważniejsza była gra zespołu, która była składna i poukładana. Jeżeli ktoś miałby do zarzucenia, że N Niebiesko-czerwoni przegrywają już nawet z niezrzeszonymi amatorami to najwyraźniej nie był na żadnym z powyższych spotkań. Bytom to miasto, w którym zainteresowanie futbolem jest ogromne, nawet w sytuacji kiedy w ostatnich latach z mapy znikło kilka klubów- Start, Czarni, Bobrek - byli piłkarze tych zespołów oraz pozostali pasjonaci organizują się i oddają swojej ukochanej dyscyplinie, a niektórzy z nich- może przykładem Nadziei – myślą o starcie w rozgrywkach (jak np. drużyna amatorów z Arki Bożka). Wracając do poprzedniej myśli bytomianie mieli okazję skrzyżować rękawice z niezłymi, a w przypadku Arki Bożka, z silnymi zespołami i dobrze przepracowali czas ligowej pauzy. Miernikiem wykonanej pracy będzie niedzielny mecz z Iskrą Połomia, na który serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków Nadziei oraz piłki nożnej w Bytomiu.