Puchar Polski: przygoda zakończona w I rundzie

W miniony wtorek seniorzy Nadziei Bytom gościli u siebie Andaluzję Brzozowice-Kamień w ramach I rundy Pucharu Polski. Niestety, nasz zespół przegrał 1:2 i odpadł z rozgrywek.

Andaluzja na co dzień występuje w bytomskiej A-klasie. Na boisku jednak nie było widać różnicy klas. Szczególnie pierwsza połowa była bardzo wyrównana, co niestety przełożyło się na małą ilość sytuacji bramkowych. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 0:0.

Po zmianie stron zaczęły się emocje. Andaluzja wyszła na prowadzenie po rzucie rożnym. Napastnik gości miał dużo czasu, aby przyjąć piłkę w polu karnym, a następnie pięknym strzałem pokonać Grzegorza Bednarkiewicza.

My jednak bardzo szybko odpowiedzieliśmy. Mateusz Duszyński okazał się sprytniejszy od obrońcy i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Radość z prowadzenia jednak nie trwała długo, a zadbał o to sędzia główny. Andaluzja otrzymała rzut karny, którego nie powinno być. Rafał Klyta dostał w rękę, którą miał przy ciele. Po chwili jedenastka została zamieniona na gola.

Po stracie gola odważniej zaatakowaliśmy rywala i było kilka okazji, aby doprowadzić do remisu. Najbliżej szczęścia był Marek Musiał, ale jego strzał o centymetry minął słupek.

Awansu do kolejnej rundy nie udało się wywalczyć, ale dzielnie powalczyliśmy z wyżej notowanym rywalem. Za rok pewnie znowu spróbujemy swoich sił, a wtedy może szczęście będzie po naszej stronie.