Rusza Nadzieja Bytom

Rusza Nadzieja Bytom

Pewnego pochmurnego dnia, na opuszczonym stadionie który niegdyś należał do Czarnych Bytom w głowach dwóch młodych mężczyzn zrodził się pewien misterny plan. Zakłada on przejęcie władzy w naszym kraju... Chwileczkę, to chyba nie ten scenariusz. A więc przejdźmy do rzeczy...

Mówiąc poważnie wpadliśmy na pomysł, by stworzyć klub piłkarski. Jesteśmy pasjonatami futbolu zarówno w w formacie krajowym jak i międzynarodowym. Od dziecka marzyliśmy (podobnie zresztą jak co drugi Polak), by w przyszłości być wielkim piłkarzem. Niestety plany te zweryfikowała rzeczywistość (choć ja byłem na dobrej drodze ku temu he he). Dziś, gdy osiągnęliśmy pewien wiek podjęliśmy tę męską decyzję, aby na piłkarskiej mapie Polski pojawił się klub, zarządzany i kierowany przez nas samych. Jednak droga ku temu nie będzie wcale łatwa. Musimy pokonać w bardzo krótkim czasie (do końca czerwca) wiele przeciwności prawnych i organizacyjnych. Mamy nadzieję, że dnia 1 lipca będziemy mogli tutaj z dumą ogłosić: "W sezonie 2008/2009 drużyna Nadziei Bytom została zgłoszona do rozgrywek bytomskiej B-klasy". Trudne, ale wykonalne.

W piątek pierwszy etap przed nami. Dwuosobową delegacją udajemy się do Bytomskiego Związku Piłki Nożnej po wymogi licencyjne dla B-klasowców. Gdy już zapoznamy się z nimi rozpoczniemy negocjacje z potencjalnymi piłkarzami z którymi będziemy grać w nowym sezonie. W międzyczasie usiądziemy do rozmów z włodarzami miasta nt. korzystania z nieużywanego stadionu Czarnych Bytom. Ostatni etap to negocjacje ze sponsorami.

Na dzień dzisiejszy do Państwa użytku oddajemy całkowicie testową wersję oficjalnej strony internetowej. Niestety herb klubowy wciąż jest w trakcie tworzenia, ale pewne, iż nasze barwy będą "niebiesko-czerwone". Ludzie bardziej zorientowani w piłkarskim świecie powinni się domyślić dlaczego akurat te. Mimo to możemy obiecać, iż na bieżąco będziemy informowali o postępach przy "budowie" drużyny. Być może znajdziemy już na starcie kilka osób, które będą nam kibicować.

Aaa bym zapomniał o najważniejszej rzeczy... Nasz klub dumnie będzie nosił nazwę "Nadzieja" Bytom. Jest to już niemalże przesądzone. To chyba na tyle.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Zarząd klubu "Nadzieja" Bytom.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości