Seniorzy: istotne zmiany w przepisach

W środę odbyło się zebranie w Śląskim Związku Piłki Nożnej, na którym uchwalono trzy istotne zmiany. Dwie z nich dotyczą naszych rozgrywek B-klasy. Jedna z nich pozwala dokonać aż siedmiu zmian w meczu. Druga sprawi, że kluby nie będą musiały przedstawiać kart zdrowia przed meczami.

Najważniejsze zmiany w Regulaminie Ramowym (za slzpn.katowice.pl):

- w zawodach seniorów - IV liga, Klasa Okręgowa, Klasa A, B i C - drużyny są uprawnione do wymiany siedmiu zawodników przez cały czas trwania zawodów bez prawa ich powrotu do gry, z zastrzeżeniem, że w drugiej połowie zawodów można dokonać jedynie czterech wymian

- w zawodach Klasy Okręgowej i Klasy A wykreślono zapis o obowiązku gry w ciągu całego meczu zawodników młodzieżowych (od 1 lipca w drużynach Klasy Okręgowej i Klasy A może grać 11 seniorów w podstawowym składzie, a 7 seniorów przebywać na rezerwie)

- sędzia zawodów przed meczem nie musi już otrzymywać do wglądu kart zdrowia; obecnie protokół z zawodów będzie zawierał oświadczenie o posiadaniu przez zawodników aktualnych badań lekarskich, które podpisze kapitan i kierownik lub trener drużyny.