Seniorzy zaczynają już w poniedziałek! Jeżycki pierwszym trenerem

Nasza młodzież już ma za sobą pierwsze jednostki treningowe, a 15 stycznia z zimowego snu budzą się zawodnicy z drużyny seniorów. Zespół objął Jakub Jeżycki, który niedawno świętował sukces z juniorami.

Runda jesienna była daleka od ideału. Zaczęło się świetnie, bo po serii zwycięstw nawet objęliśmy pozycję lidera. Niestety, potem zaczęły się problemy i długo nie potrafiliśmy wyjść z dołka. Efekt jest taki, że na przerwę zimową udaliśmy się na jedenastym miejscu w tabeli, co dla wszystkich jest wielkim rozczarowaniem. Za kilka miesięcy będzie jednak szansa, aby odbudować reputację.

W trakcie rozgrywek z funkcji trenera seniorów zrezygnował Tomasz Czaban. Zespół tymczasowo przejął Jakub Jeżycki, czyli nasz zawodnik i jednocześnie szkoleniowiec juniorów starszych. Ostatecznie uznaliśmy, że najlepiej będzie, jeżeli to on nadal będzie prowadził B-klasową drużynę. Udało się porozumieć i już zaczynamy pracę, aby wiosną było o niebo lepiej.

Trener Jeżycki w naszym klubie przeszedł drogę od trenera młodzików aż po seniorów. Największy sukces osiągnął z juniorami starszymi, z którymi w ubiegłym sezonie wygrał ligę prowadzoną przed Podokręg Bytom. Następnie jego zespół wystartował w lidze wojewódzkiej. Cechuje go bardzo dobre podejście do młodzieży, bardzo dobry warsztat i wielkie serce do pracy. Dlatego jesteśmy optymistami, że niebawem zobaczymy pierwsze efekty jego zaangażowania.

Treningi zaczynamy już w poniedziałek 15 stycznia. Spotykamy się o godzinie 19 w budynku Polonii Bytom i po krótkim zebraniu udamy się na pierwszą jednostkę treningową, która odbędzie się na pobliskim boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Seniorzy będą trenować trzy raz w tygodniu i do tego dojdą jeszcze mecze sparingowe. Harmonogram treningów zamieścimy w najbliższych dniach. Już teraz zapraszamy każdego chętnego, który chce spróbować sił w naszej drużynie. Wystarczą chęci i przyjmiemy z otwartymi ramionami.