Seniorzy: Żyglin świętował, a my spadamy

Porażka 0:5 z LKS-em Żyglin w zasadzie przypieczętowała nasz spadek do B-klasy. Rywale byli zespołem co najmniej o klasę lepszym i w ten sposób potwierdzili, że w pełni zasłużyli na awans do ligi okręgowej.

Gospodarze od początku zyskują przewagę, ale kilka sytuacji broni Zagórski. Później następuje kabaret w wykonaniu sędziego liniowego, który w ogóle w całym spotkaniu starał się być najzabawniejszą postacią (co śmieszniejsze, pozostała dwójka sędziowska prezentowała dość wysoki poziom). W każdym razie tracimy bramkę po 5-6 metrowym spalonym.

Kolejna bramka dla gospodarzy pada po przejęciu piłki na swojej połowie. Nasi obrońcy rozstąpili się niczym Morze Czerwone przed Mojżeszem, a nieatakowany obrońca rywali w sytuacji sam na sam zdobywa bramkę.

Po przerwie wychodzimy powalczyć o jak najlepszy rezultat. Co z tego, jeśli zakładamy dwie nieudane pułapki ofsajdowe i dwukrotnie w sytuacjach sam na sam tracimy bramkę i przegrywamy 0:4. Po tej bramce rywale trochę odpuszczają, my mamy kilka stałych fragmentów gry, kilka uderzeń z dalszej odległości oraz rzut karny, niestety wybitnie zmarnowany przez Jeżyckiego.

W jednej z ostatnich akcji rywale zdobywają piątą bramkę, marnują jeszcze kilka sytuacji i ostatecznie przegrywamy 0:5. Nie był to dzisiaj nasz dzień, a do tego rywale prezentowali naprawdę dobry poziom i wypada tylko życzyć im powodzenia w lidze okręgowej.

LKS Żyglin - Nadzieja Bytom 5:0 (2:0)
Bramki: Miszok (16, 47, 51, 85), Jasiok (24).

Żyglin: Zbigniew Til - Dawid Jakubowski (55. Michał Kocek), Dawid Jasiok, Artur Miozga, Dawid Miszok, Marcin Mróz, Wojciech Piech (60. Adrian Wyżgoł), Kamil Pluta, Cezary Wszelaki (65. Artur Ścierski), Robert Wyżgoł (55. Piotr Bryła).

Nadzieja: Mirosław Zagórski - Paweł Wierzbowski, Robert Czykiel, Rafał Klyta, Michał Zawadzki (58. Mateusz Kaczmarek) - Dominik Kolanek, Tomasz Krawczyk, Bartłomiej Barański, Aleksander Barlik (63. Jakub Jeżycki) - Kamil Siwarski, Adam Pytlik.

Żółte kartki: Wszelaki, Bryła, Miszok - Krawczyk, Pytlik, Czykiel, Siwarski.