Sprawozdanie: Mniej udany tydzień Nadziei

Miniony tydzień nie był zbyt udany dla piłkarzy Nadziei. Po pierwszym zwycięstwie na hali przyszły dwie porażki. Drugiego grudnia zespół Niebiesko-czerwonych w ramach treningu zmierzył się z drużyną bytomskich amatorów. Pojedynek miał miejsce w hali sportowej przy byłej KWK Powstańców Śląskich w Bytomiu.

Podopieczni trenera Adama Dyrdy nie mogą zaliczyć tej gry do udanych. Spisywali się słabo i razili nieskutecznością pod bramką, a rywale wygrali 10:5. Możliwe, że na poczynania Niebiesko-czerwonych wpływ miała zmiana hali z większej w Nakle Śląskim na mniejszą w Bytomiu. Ale to tylko domysły.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Rafał Ludwicki (dwie), Adam Furgaliński, Maciej Sewioło oraz Robert Czykiel (wszyscy po jednej).
Nadzieja zaprezentowała się w składzie: Marek Szlosarek – Robert Czykiel, Damian Kozłowski, Michał Ćwikła, Martin Majchrzak, Adam Furgaliński, Dariusz Pluta, Paweł Komisarczyk, Grzegorz Fiszer, Maciej Sewioło, Roman Łuczak, Rafał Ludwicki, Adam Dyrda.

Dzień później nasza drużyna powróciła do Nakła Śląskiego i zmierzyła się z połączonymi siłami Unii Świerklaniec (juniorzy i seniorzy). Wynik konfrontacji: 9:3 dla gospodarzy.

Bramki dla Niebiesko-czerwonych strzelali: Robert Czykiel, Damian Kozłowski, a jedną bramkę rywale strzelili sobie sami – zawodnik Unii zmienił tor lotu piłki po strzale Rafała Ludwickiego.
Nadzieja grała w składzie: Adam Dyrda, Robert Pytlik – Robert Czykiel, Damian Kozłowski, Dawid Sładkowski, Rafał Ludwicki, Roman Łuczak, Paweł Komisarczyk, Dariusz Pluta, Łukasz Grabowski (zawodnik testowany), Martin Majchrzak.