Sprawozdanie z zeszłotygodniowych treningów

W mijającym tygodniu drużyna Nadziei korzystając z uprzejmości klubu LKS Unia Świerklaniec, trenowała dwukrotnie na pięknej hali w Nakle Śląskim, mierząc się z zespołami seniorów i juniorów wicelidera bytomskiej A-klasy.

W poniedziałek o godz. 20.00 podopieczni trenera Adama Dyrdy rozegrali w ramach treningu mecz kontrolny z seniorami Unii, dowodzonymi przez trenera Damiana Chlebosza i ulegli im nieznacznie 13:15. Grano systemem 4 zawodników w polu + bramkarz. Nadzieja zaprezentowała się w następującym składzie: Adam Dyrda – Damian Kozłowski, Robert Czykiel, Martin Majchrzak, Michał Ćwikła, Dariusz Pluta, Patryk Żmuda, Dawid Sładkowski, Mateusz Kandziora, Rafał Ludwicki, Daniel Czaplicki, Arkadiusz Walisko (zawodnik testowany). Bramki dla „niebiesko-czerwonych” zdobyli: Kandziora – 4, Czaplicki, Żmuda, Kozłowski – 2, Pluta, Walisko, samobójcza – 1.

Z kolei w środę bytomianie zmierzyli się z juniorami z Świerklańca prowadzonymi przez trenera Patryka Reszke. Wynik konfrontacji 8:8, chociaż należy dodać iż gospodarze wyrównali tuż przed ostatnim gwizdkiem. Nadzieja wystąpiła w składzie: Adam Dyrda – Wojciech Gubała, Robert Czykiel, Dawid Sładkowski, Rafał Ludwicki, Mateusz Kandziora, Patryk Żmuda, Arkadiusz Walisko. Bramki zdobyli: Gubała, Żmuda – 3, Sładkowski, Walisko – 1.

W sobotę 22 listopada miała natomiast miejsce okolicznościowa impreza w Bobrownikach Śląskich, w czasie której podsumowano debiutancką rundę jesienną w wykonaniu „niebiesko-czerwonych”. Były podziękowania, analizy oraz wyróżnienia. Nagrodzeni zostali obaj najlepszy snajperzy Nadziei: Robert Czykiel oraz Adam Fiszer, którzy strzelili po 3 bramki. Ponadto za najlepszą postawę na treningach (frekwencja, zaangażowanie) został wyróżniony Martin Majchrzak. Najlepszym zawodnikiem natomiast uznany został Sebastian Klyszcz, który zwyciężył w klasyfikacji prowadzonej na podstawie not trenera, przyznawanych za każdy mecz. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Robert Czykiel, trzecie Adam Fiszer, czwarte kapitan zespołu Adam Furgaliński, który zebrał ponadto sporo pochwał za wyjątkową ambicję i postawę na boisku, a na piątym miejscu znaleźli się Marek Szlosarek i Grzegorz Fiszer. Pełna klasyfikacja poniżej. Trener wyróżnił ponadto Rafała Ludwickiego, za wzorowe podejście do zajęć treningowych.

Klasyfikacja na najlepszego zawodnika TSPN "Nadzieja" Bytom (prowadzona na podstawie not od 1-10 za mecze ligowe i pucharowe)

1. Sebastian Klyszcz 75 pkt (grał w 16 na 16 ocenianych meczów)
2. Robert Czykiel 71 pkt (16 spotkań)
3. Adam Fiszer 67 (12)