Szybki szpil: 10 faktów o rezerwie Odry Miasteczko Śląskie

Do pierwszego meczu ligowego zostało jeszcze trochę czasu, ale znamy już pierwszego rywala, a więc warto powoli budować atmosferę. Co na dzisiaj wiemy o rezerwie Odry Miasteczko Śląskie? Jak to z rezerwami bywa, więcej jest niewiadomych, ale co nieco wyszukaliśmy. Zapraszamy na "szybki szpil".

1. Pierwsza drużyna Odry Miasteczko Śląskie gra w lidze okręgowej, a miniony sezon zakończyła na czwartym miejscu.
2. Drużyna rezerw powstała przed poprzednimi rozgrywkami, a w debiucie zajęła ósme miejsce na dwanaście zespołów.
3. Nasz najbliższy rywal zdobył 28 punktów, na co złożyło się dziewięć zwycięstw, jeden remis oraz dwanaście porażek. Zespół ten strzelił 44 bramki, a 48 stracił.
4. Odra najwięcej punktów zdobyła na własnym stadionie, bo pięć razy zwyciężyła i raz zremisowała.
5. W ubiegłym sezonie drużyna w zdecydowanej większości składała się z juniorów, ale często była wspomagana zawodnikami z pierwszej drużyny.
6. Najlepszym strzelcem był Karol Podolski, który w jedenastu meczach strzelił sześć bramek.
7. Tylko w czterech meczach rezerwa Odry zachowała czyste konto. Było to w meczach ze Zgodą Repty Śląskie (1:0), Iskrą Połomia (2:0), Orłem Koty (2:0) oraz Tęczą Zendek (3:0).
8. Najwyższe zwycięstwo druga drużyna Odry zanotowała w pierwszym meczu z Sokołem Zbrosławice, gdy padł wynik 6:1. Najwyższa porażka to 0:5 z Orłem Bobrowniki w rundzie wiosennej.
9. Niemal pewne jest, że rezerwa będzie mogła skorzystać z zawodników pierwszej drużyny, która swój mecz gra w sobotę na własnym stadionie z Unią Dąbrowa Górnicza. My natomiast do Miasteczka Śląskiego jedziemy w niedzielę.
10. W całej historii naszego klubu nigdy nie mieliśmy okazji rywalizować z Odrą Miasteczko Śląskie.

Na dzisiaj to już wszystko, a cykl "szybki szpil" będziemy się starali publikować przed każdym ligowym meczem. Mamy nadzieję, że w przypadku kolejnych rywali ilość dostępnych informacji będzie znacznie większa.