Zapowiedź: Nadzieja - Iskra Połomia

W niedzielne popołudnie Nadzieja Bytom podejmie na własnym boisku zespół Iskry Połomia. Nasi dzisiejsi rywale z pewnością będą chcieli zdobyć kolejne trzy punkty. Mimo to bytomianie nie zamierzają tanio sprzedać skóry i chcą również pokusić się o niespodziankę z wyżej notowanym rywalem. Poniżej przedstawiamy naszego rywala.

Piłkarze Iskry po niezbyt udanym początku sezonu (4 porażki w pierwszych 5 grach) ostatnio wygrali trzeci mecz z rzędu i wywindowali się w górne rejony tabeli. Tym samym ich akcje również poszły wyżej i podopiecznych trenera Adama Dyrdy czeka trudne spotkanie. Iskra to zespół, któremu wyraźnie gra się lepiej na własnym boisku: z 6 odniesionych zwycięstw 4 miały miejsce w Połomii, w tym trzy, w imponującym stylu – 9:1 z Olimpią Boruszowice, 6:0 ze Zgodą Repty Śląskie oraz 6:1 z Andaluzją II Brzozowice-Kamień . Na wyjazdach nasi rywale tryumfowali 2 razy wygrywając 1:0 w Tarnowskich Górach z Gwarkiem II oraz 4:3 w Nowym Chechle z Przyszłością.

Doznali jednakże też dwóch wysokich porażek: 0:6 w Lasowicach oraz 1:6 w Zendku. W sumie w 12 meczach zdobyli 18 punktów, 6 razy wygrywając i tyleż samo razy przegrywając. Strzelili przy tym 33 bramki, a stracili prawie podobną liczbę goli- 31. Można by więc powiedzieć, że jest to zespół o małej stabilizacji, który dużo bramek strzela, ale i dużo traci. Pierwszą teorię obalają jak na razie ich ostatnie trzy występy, ale druga pozostaje aktualna ( w omawianych trzech występach bilans bramkowy wynosi 14:7 ).

Zapraszamy wszystkich na ul. Olimpijską. Nadzieja będzie chciała przerwać passę swoich niepowodzeń oraz ostatnich sukcesów rywali.