Zapowiedź: Nadzieja - Naprzód Wieszowa

Jeszcze nie minęły echa wtorkowego zwycięstwa w meczu z Olimpią Boruszowice, a już w sobotę (15.11.2008) nasza drużyna zmierzy się w kolejnym ligowym pojedynku. Tym razem przeciwnikiem Nadziei będzie zespół Naprzodu Wieszowa. Początek tego spotkania już o godz. 13.00.

Do Bytomia przyjeżdza więc jeden z kandydatów do awansu, z którym zawalczyć o punkty nie będzie łatwo. Wieszowanie po chwilowej zadyszce wygrali swoje dwa poprzednie mecze, w których rozgromili kolejno Przyszłość Nowe Chechło (4:0) oraz rezerwy Andaluzji Brzozowice-Kamień (5:0). Wyniki te potwierdziły, że Naprżód wciąż liczy się w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nasz rywal plasuje się obecnie na piątej pozycji, mając tyle samo punktów co wyżej notowane rezerwy Nakła, przy tym do lidera tracąc 6 punktów. Dotychczasowy dorobek Wieszowian to 30 zdobytych oczek przy 36. strzelonych bramkach, a 15. straconych. W piętnastu rozegranych meczach Naprzód aż 9 razy pokonywał swojego przeciwnika, co na pewno świadczy o klasie drużyny.

Nasz zespół nie zamierza jednak składać broni przed meczem i uskrzydlony ostatnim zwycięstwem spróbuje powalczyć z Wieszową o korzystny rezultat. Pokonanie 2:1 Olimpii Boruszowice poprawiło atmosferę w drużynie oraz stało się dobrym prognostykiem na przyszłość. Ponadto, wszyscy pamietają ostatni mecz z Naprzodem, kiedy to na boisku przeciwnika bytomianie ulegli po jednostronnym pojedynku 0:4. W sobotę Niebiesko-czerwoni będą starali się zatem odegrać za tamto spotkanie. Jako, że jest to ostatni mecz przed przerwą zimową każda z drużyn będzie chciała uzyskać dla siebie korzystny rezultat, by zakończyć rundę w dobrych nastrojach. Komu uda się ta sztuka? Przekonamy się wybierając się w sobotnie popołudnie na boisko przy ul. Piłkarskiej.