Zapowiedź: Twardy Orzech do zgryzienia

Już dziś o godzinie 14:30 odbędzie się drugie spotkanie kontrolne Nadziei w tym roku. Tym razem naszym rywalem będzie Sokół Orzech występujący na co dzień w bytomskiej A-klasie. ZBIÓRKA DLA ZAWODNIKÓW WYZNACZONA NA GODZINĘ 13:45!!! Zapowiedź poniżej...

Obie drużyny w zimowych przygotowaniach rozegrały swoje pierwsze sparingi. Niestety żadna z nich nie może uznać startu za najlepszy, choć więcej optymizmu panuje w szeregach Nadziei. Nasza porażka z Górnikiem Bobrowniki Śląskie 2:3 nie przyniosła nam wstydu, a na boisku zespół zaprezentował się pozytywnie. Swoisty falstart zanotował z kolei Sokół, który doznał porażki w meczu z Iskrą Lasowice 2:5.

Wciąż jednak należy pamiętać o różnicy lig, która dzieli oba zespoły. Wprawdzie klub z Orzecha w A-klasie zajmuje przedostatnie, 15 miejsce, ale większe doświadczenie przemawia za naszym rywalem. Sokół w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek zdobył zaledwie 14 punktów i wiosną będzie walczył o utrzymanie w lidze.

Niebiesko-czerwoni przystąpią do dzisiejszego spotkania w osłabieniu wynikającym z absencji kilku kluczowych graczy. Jest to podyktowane kontuzjami, a także pracą oraz szkołą. Mimo to nasz zespół postara się zaprezentować z jak najlepszej strony, a szczególnie zawodnicy testowani.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Nadziei na dzisiejszą potyczkę. Mamy nadzieję, że tym razem wynik będzie bardziej korzystny, choć na tym etapie przygotowań to nie rezultaty są najważniejsze. Można zatem spodziewać się zaciętej walki na boisku. Początek spotkania o godzinie 14:30, a wszystko wskazuje na to, że pogoda i tym razem dopisze.

Przypuszczalny skład wyjściowy naszego zespołu:
Szlosarek - Pluta, Pytlik A, Pranschke, Kozłowski, Komisarczyk, Krawczyk, Gubała, Pypłacz, Kandziora, Fiszer A

Sylwetka rywala:

Nazwa: Sokół Orzech
Data powstania: 1 stycznia 1953
Barwy: żółto-zielone
Pozycja w poprzednim sezonie: 2 (awans z B-klasy)
Statystyki po rundzie jesiennej:
- 15. miejsce
- 14. punktów (strata do lidera 29 punktów)
- 4 zwycięstwa, 2 remisy, 11 porażek
- 22 bramki strzelone, 36 straconych