Zima nam niestraszna! Seniorzy już pracują nad formą

W miniony poniedziałek rozpoczęły się przygotowania do rundy wiosennej bytomskiej B-klasy. Na pierwszych zajęciach pojawiło się piętnastu zawodników. Możliwe, że uda się dokonać kilku wzmocnień. Na razie nic też nie wskazuje na to, aby miały pojawić się jakieś znaczące ubytki. Poniżej przedstawiamy plan treningów i sparingów.

Przerwa świąteczno-noworoczna bardzo szybko zleciała, a to oznaczało, że w końcu nasi zawodnicy będą mogli wrócić na boisko. Cel postawiony przed zespołem jest bardzo prosty. Wiosną chcemy zdobyć znacznie więcej punktów niż jesienią, a do tego chcemy dołożyć o wiele atrakcyjniejszą grę. Cieszy to, że jak na razie zespół sumiennie podchodzi do przygotowań.

Na pierwszych zajęciach pojawiło się piętnastu zawodników, którzy w rundzie rewanżowej będą walczyć o ligowe punkty w B-klasie. Co najważniejsze, w końcu zaczęło coś dziać się na pozycji bramkarza. Jeżeli nic się nie skomplikuje przez zimę, to w kwietniu trener Tomasz Czaban będzie miał ból głowy przy wyborze pierwszego golkipera.

Możliwe, że uda się także pozyskać pojedynczych zawodników do pola. Piszemy możliwe, bo zima jest długa, a z doświadczenia wiemy, że dopiero pod koniec marca klaruje się ostateczna kadra, która przystąpi do ligi. Co najważniejsze, nic nie wskazuje na to, aby z drużyny mieli odejść kluczowi zawodnicy. Niemal wszyscy pojawili się na pierwszych zajęciach, a ci, którzy byli nieobecni, wcześniej o tym fakcie poinformowali.

Poniedziałkowe zajęcia służyły temu, aby przygotować się do cięższej pracy. We wtorek zaliczyliśmy siłownię, a to dzięki temu, że jesienią klub pozyskał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pieniądze zostały przeznaczone na pokaźną ilość sprzętu, a sporą część z nich stanowią właśnie ciężary. Dzięki temu we własnym zakresie jesteśmy w stanie zorganizować siłownię.

Środa była kolejnym dniem, który, pomimo dużego mrozu, spędziliśmy na boisku. Doszły już trochę cięższe ćwiczenia, ale najważniejsze, że wszyscy uczciwie do nich podeszli, co na pewno przyniesie wymierne efekty w lidze. Przedstawiamy też harmonogram treningów na najbliższe dwa miesiące.

Poniedziałek, godzina 19.30, boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Polonii
Wtorek, godzina 19, stadion na Karbiu, siłownia (od lutego zastąpi ją hala sportowa przy Kosynierów)
Środa, godzina 19.30, boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Polonii

Jak to zwykle bywa, zimą rozegramy sporo meczów sparingowych, które rozpoczną się na początku lutego. Oto rozpiska, która nie powinna ulec większej zmianie (godziny będą podawane na bieżąco).

4 luty - Tempo Stolarzowice
11 luty - Iskra Lasowice
18 luty - juniorzy Polonii Bytom
22 luty - Czarni Sucha Góra
25 luty - Zamkowiec Toszek
4 marca - Olimpia Boruszowice
11 marca - wolny termin (zainteresowanych prosimy o kontakt z trenerem Czabanem)
18 marca - juniorzy starsi Nadziei Bytom

Jak widać, zima zapowiada się bardzo pracowicie. Mamy nadzieję, że frekwencja będzie się utrzymywała na wysokim poziomie, a wtedy żaden ligowy rywal nie będzie nam straszny. Oczywiście zapraszamy każdego zawodnika, który chce spróbować sił w naszej drużynie. Wystarczy przyjść na trening. My ze swojej strony gwarantujemy fachowe treningi oraz świetną atmosferę.