Juniorzy starsi zgłoszeni do ligi wojewódzkiej!

Wielki sukces naszych juniorów starszych zmusił wszystkich do zastanowienia się nad następnym krokiem. Decyzja zapadła bardzo szybko i po raz pierwszy w historii nasza młodzież będzie mogła sprawdzić się na poziomie wojewódzkim.

Juniorzy starsi Nadziei Bytom w zakończonym niedawno sezonie wygrali I ligę prowadzoną przez Podokręg Bytom. "Młode Lwy" wyprzedziły o jeden punkt Czarnych Kozłowa Góra. Wielki sukces trenera Jakuba Jeżyckiego i jego podopiecznych skłonił wszystkich do postawienia sobie pytania - co dalej?

Możliwości były dwie. W przyszłym sezonie nadal grać w lidze Podokręgu Bytom, albo spróbować swoich sił wyżej, czyli w lidze wojewódzkiej. Trener i zawodnicy przy drugiej opcji byli na "tak", bo warto się sprawdzić na tle o wiele większych rywali. Natomiast w środę zarząd klubu przeanalizował sytuację i również wyraził zgodę na udział naszych juniorów na wyższym szczeblu. Dlatego też w czwartek juniorzy starsi zostali oficjalnie zgłoszeni do II ligi wojewódzkiej prowadzonej przez Śląski Związek Piłki Nożnej.

Naszych zawodników czekają mecze z bardzo znanymi klubami. To dla nich także świetna okazja, aby pokazać się i być może zapracować na szansę w jednym ze śląskich potentatów. Na obecną chwilę do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn, a są to:

- MOSiR Stal Zabrze
- MSPN Górnik Zabrze
- AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów
- UKS Ruch Chorzów
- APN Odra Wodzisław Śląski

Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca, a więc niemal pewne jest, że lista rywali jeszcze się powiększy. W zakończonym niedawno sezonie II ligi wojewódzkiej najlepszy był Piast Gliwice, który wyprzedził Czarnych Sosnowiec. W rundzie wiosennej w rozgrywkach uczestniczyły też takie drużyny jak Gwarek Zabrze, GKS Katowice, Unia Dąbrowa Górnicza, Unia Racibórz oraz Slavia Ruda Śląska.

Pełna lista drużyn zapewne zostanie podana w najbliższych dniach. Jedno jest pewne, jesienią na Karb przyjedzie wiele fajnych drużyn, których dawno nie było w tej dzielnicy. Wierzymy, że nasi zawodnicy pokażą, że stać ich na równorzędną walkę z każdym.