B-klasa: Podsumowanie 10. kolejki

Rozgrywki bytomskiej B-klasy z każdą następną kolejką nabierająkolorytu. Po raz kolejny nie zabrakło niespodzianek, ciekawych spotkań,a przede wszystkim sporej ilości bramek. Zapraszamy na podsumowanie 10.kolejki naszej ligi.

Bytomskie zespoły po raz kolejny nie mogą zaliczyć rundy do udanej. Największy dramat rozegrał się na boisku Nadziei gdzie Iskra nie dała gospodarzom najmniejszych szans na korzystny wynik i zwyciężyła 7-1. Z kolei GKS Rozbark po wysokim zwycięstwie w poprzedniej kolejce udał się do Krupskiego Młyna. Lider okazał się zbyt silny i Nitron mógł cieszyć się z kolejnych trzech punktów, które pozwoliły pozostać na czele ligowej tabeli.

Najlepiej wypadł zespół ŁKS-u Łagiewniki, który nie przegrał już od sześciu spotkań. Tym razem zespół z bytomskiej dzielnicy nie bez problemów pokonał na wyjeździe Zgodę Repty Śląskie 3-2. Mimo dobrej passy łagiewniczanie wciąż zajmują odległe 7. miejsce, ale z pewnością jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa w walce o awans.

Poza Iskrą Lasowice wysokie zwycięstwa zanotowały także dwa inne zespoły. Naprzód Wieszowa pewnie kroczy do awansu w tym sezonie i rozgromił Olimpię Boruszowice 7-0. Z kolei Tęcza Zendek nie dała złudzeń na kolejne punkty drużynie z Połomii i pewnie zwyciężyła 6-1.

W tej kolejce zanotowaliśmy tylko jeden remis. Padł on na boisku w Chechle, gdzie miejscowa Przyszłość podzieliła się punktami z rezerwami Gwarka Tarnowskie Góry. Pewne, kolejne zwycięstwo odnotował zespół KS Piekary pokonując na obcym terenie Andaluzję II 4-0. Dodać należy, że klub z Piekar Śląskich jest naszym najbliższym ligowym rywalem.

Po dziesięciu kolejkach wstępne wnioski można już wyciągnąć. W walce o awans wciąż się liczą drużyny zajmujące miejsca od 1-7. Największe szanse na osiągnięcie tego celu mają zespoły z Wieszowej i Piekar Śląskich ze względu na spore doświadczenie w zespole. Sporym zaskoczeniem jest postawa Nitronu, który nie przegrał jeszcze w tym sezonie i tylko raz zremisował.

Na samym dole tabeli wciąż znajduje się nasza Nadzieja z jednym punktem na koncie. W bardzo słabej dyspozycji jest także bytomski GKS Rozbark. Również Olimpia Boruszowice po dobrym starcie notuje w każdej kolejce wysokie porażki.

Wyniki spotkań 10. kolejki:

Przyszłość Nowe Chechło 2-2 Gwarek II Tarnowskie Góry

Nitron Krupski Młyn 3-0 GKS Rozbark

Naprzód Wieszowa 7-0 Olimpia Boruszowice
Oleśko x4, Barański, Pietras, Kalus

Andaluzja II Brzozowice Kamień 0-4 KS Piekary

Nadzieja Bytom 1-7 Iskra Lasowice
Robert Czykiel 17 (karny) - Mateusz Kęszycki 2, 67, Damian Puch 15 (karny), 19, 25, 33, Dariusz Pluta (samobójcza) 47

Tęcza Zendek 6-1 Iskra Połomia
Dla Tęczy: Matyja, Olszówka x2, Urbańczyk, Madej x2