Fair play: Nadzieja na czele!

Ostatni są pierwszymi – tak można w dużym skrócie podsumować sytuację w klasyfikacji fair play. Nadzieja Bytom zajmuje pierwsze miejsce, co jest malutkim pocieszeniem, zważając na naszą sytuację w tabeli, gdzie jesteśmy „czerwoną latarnią”.

18 żółtych i jedna czerwona kartka, to jest nasz bilans po szesnastu meczach, które rozegraliśmy jesienią. W klasyfikacji fair play łącznie zebraliśmy 114 punktów, a to zapewniło nam pierwsze miejsce w tym zestawieniu.

Drugie miejsce i sześć punktów więcej ma Tarnowiczanka Stare Tarnowice. Zawodnicy 12. drużyny A-klasy jesienią zobaczyli 21 żółtych i jedną czerwoną kartkę. Trzecie miejsce zajmuje Drama Zbrosławice mająca 144 punkty (27 żółtych i jedna czerwona kartka).

Na samym dole klasyfikacji są Czarni Sucha Góra. Bytomianie byli napominani aż 36 żółtymi kartkami, a dwa razy sędzia pokazywał im czerwone kartki. Czarni na koncie mają aż 330 punktów.

15. miejsce zajmują Czarni Kozłowa Góra (255 punktów, 35 żółtych i jedna czerwona), a 14. miejsce należy do KS Piekary Śląskie (249 punktów, 42 żółte kartki).