SENIORZY: cztery sparingi, a wyniki w kratkę

Luty jest dość intensywny dla drużyny seniorów, jeśli chodzi o mecze sparingowe. Ostatnio rozegraliśmy cztery spotkania, których bilans wyszedł na zero.

Najpierw przyjechała do nas rezerwa Górnika Wojkowice. Pierwsza połowa była niemal perfekcyjna w naszym wykonaniu, bo już do przerwy prowadziliśmy 5:1. Niestety, potem zmiany źle odbiły się na naszej grze, przez co nasz zespół dołożył jednego gola, a goście zminimalizowali straty i skończyło się wynikiem 6:3.

Następnie udaliśmy się do Piekar Śląskich na potyczkę z Orkanem Dąbrówka Wielka. W pierwszej połowie lepiej prezentował się nasz rywal, który wyszedł na prowadzenie po przypadkowej bramce. W przerwie trener Mateusz Markiewicz wskazał kilka mankamentów i po powrocie na boisko oglądaliśmy jedne z najlepszych 30 minut w wykonaniu naszego zespołu tej zimy.

Orkan miał problem, by w ogóle wyjść z własnej połowy. Co z tego, jak nasz zespół nie potrafił wykorzystać żadnej z okazji. W ostatniej akcji meczu straciliśmy jeszcze jednego gola i przegraliśmy 0:2.

W miniony weekend zagraliśmy z 1. FC Katowice. Z racji tego, że mecz odbył się w niedzielę rano, to pojechaliśmy w okrojonym składzie. Rywale z kolei mieli pokaźny zaciąg zagranicznych zawodników. Nie było to porywające widowisko, które skończyło się zwycięstwem katowiczan 2:1.

Z kolei we wtorek przyjechała do nas Przyszłość Nowe Chechło. Znowu widzieliśmy tę lepszą stronę Nadziei. Niemal przez cały mecz kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, stwarzając sobie wiele okazji bramkowych. Skończyło się tylko 3:0 dla naszego zespołu.

Przed nami ostatni miesiąc zimowego okresu przygotowawczego. Cieszy, że w sparingach widać efekty pracy, którą wykonuje z nami trener Markiewicz. W najbliższą sobotę zagramy z Iskrą Psary.

Nadzieja Bytom - Górnik II Wojkowice 6:3
Bramki: Prohassek 2, Kandziora, Dzionsko, Skura, Czykiel.

Orkan Dąbrówka Wielka - Nadzieja Bytom 2:0

1. FC Katowice - Nadzieja Bytom 2:1
Bramka: Skura

Nadzieja Bytom - Przyszłość Nowe Chechło 3:0
Bramki: Dzionsko 2, Marczyk.