Seniorzy: z kim zagramy w nowym sezonie? Oto skład B-klasy

Tym razem na szczęście nikt nie wpadł na genialny pomysł, aby dzielić rozgrywki B-klasy na grupy. Nowy sezon będzie odbywać się na normalnych zasadach, choć szkoda, że będzie nieparzysta liczba drużyn. Z kim przyjdzie nam walczyć o ligowe punkty?

Orzeł Bobrowniki, Piast Ożarowice, Rodło Górniki oraz Gwarek II Tarnowskie Góry. To zespoły, które za poprzedni niedokończony sezon zostały nagrodzone promocją do klasy A. W wyższej lidze zrezygnowano ze spadków, więc w nowym sezonie nie zobaczymy żadnego spadkowicza.

Pojawiły się jednak nowe drużyny. Po rocznej przerwie reaktywował się nasz sąsiad, czyli Czarni Sucha Góra. Dzięki temu będziemy mieć jedne bytomskie derby w B-klasie. Drugim nowym rywalem jest rezerwa Nitronu Krupski Młyn.

Rezerw będzie sporo, a to są zawsze niewygodni przeciwnicy. Szczególnie na własnych stadionach, bo wtedy przeważnie drugie drużyny są zasilane zawodnikami z pierwszego zespołu. Poza wspomnianym Nitronem rezerwy zgłosiły Górnik Bobrowniki Śląskie, Sokół Orzech, Czarni Kozłowa Góra oraz Unia Strzybnica.

Na szczęście pandemia koronawirusa nie sprawiła, że jakiś klub całkowicie zniknął. Wszystkie drużyny, które walczyły w poprzednim sezonie, w nowym także zagrają w klasie B. Do rozgrywek przystąpi łącznie trzynaście zespołów.

Skład B-klasy na sezon 2020/2021.

1. Nadzieja Bytom
2. Tęcza Zendek