B-klasa może się pomniejszyć

Bardzo możliwe, że jeszcze w rundzie wiosennej skład bytomskiej B-klasy ulegnie zmianie. Jeden klub na pewno w rundzie rewanżowej nie przystąpi do rozgrywek, a z kolei jeszcze inny poważnie myśli nad wycofaniem się z ligowej batalii. Więcej w rozwinięciu...

W bytomskim podokręgu jest już pismo o wycofaniu się z rozgrywek rezerw Orła Nakło Śląskie. 13 marca związkowe władze podejmą ostateczną decyzję w tej sprawie. Bardzo możliwe, że wszystkie punkty zdobyte i stracone przez ten zespół zostaną w ostatecznym rozrachunku anulowane.

Wciąż z kolei niejasna jest sytuacja rezerw Andaluzji. Klub ten ma poważne problemy i wiele wskazuje na to, że dołączy do Orła. Wówczas wiosną do rozgrywek przystąpi zaledwie trzynaście zespołów. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak w takiej sytuacji będzie wyglądał terminarz. Jeżeli nie ulegnie on zmianie, to w każdej kolejce trzy zespoły będą zmuszone pauzować.

Trzeba przyznać, że w przypadku ostatecznego wycofania się dwóch zespołów Nadzieja może wyjść na tym korzystnie. W przypadku anulowania punktów nasz zespół straci zaledwie jeden punkt. Mimo to, my jesteśmy zwolennikiem sportowej rywalizacji na boisku. O dalszym przebiegu całej sytuacji z pewnością poinformujemy na naszej stronie internetowej.