Oświadczenie Zarządu w sprawie stadionu

Zarząd TSPN "Nadzieja" Bytom informuje, iż w związku z zaistniałą sytuacją odnośnie nie przyznania Nadziei prawa do trenowania oraz grania na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej, klub zamierza podjąć wszelkie działania mające na celu jak najszybszą zmianę tej krzywdzącej decyzji.

Pomimo daleko idących deklaracji ze strony Urzędu Miejskiego, spotkanie z Dyrektorem OSiR-u – panem Damianem Gawłem pokazało, iż nie wszystkim urzędnikom zależy na wspieraniu nowych inicjatyw sportowych w naszym mieście. Można wręcz odnieść wrażenie, że niektórzy za wszelką cenę starają się zniechęcić każdego, kto próbuje działać na rzecz poprawy bytomskiej piłki, co potwierdziła dzisiejsza – z góry uprzedzona i nieprzychylna – postawa sternika OSiR-u. Jednocześnie Zarząd Klubu pragnie otwarcie zapewnić, iż od dnia jutrzejszego podjęte zostaną wszelkie możliwe działania, które ostatecznie doprowadzą do umożliwienia nam korzystania z obiektu należącego do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu, który nie jest czyjąś prywatną własnością. Jeżeli natomiast działania te nie przyniosą pożądanego efektu, pod uwagę wzięte zostaną dwie inne lokalizacje do trenowania oraz rozgrywania spotkań ligowych.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Zarząd Towarzystwa Sympatyków Piłki Nożnej "Nadzieja" Bytom