Relacja: Górnik - Nadzieja (sparing)

W poniedziałek nasz zespół rozegrał w Bobrownikach Śląskich mecz kontrolny z tamtejszym Górnikiem, ulegając mu 1:6 (1:3). Wynik wyższy od sobotniej porażki w Wieszowej, ale w żadnym z momentów gry drużyna dzisiejszych gospodarzy nie osiągnęła tak znaczącej przewagi jak Naprzód w sobotę.

Mało tego nie minęła pierwsza minuta, a Patryk Żmuda - testowany były zawodnik Szombierek i Stolarzowic umieścił piłkę w siatce i Nadzieja objęła prowadzenie! Zespół bardzo dobrze wykonał przedmeczowe założenie agresywnego ataku na piłkę tuż po rozpoczęciu i przyniosło to efekt w postaci gola. Niedługo jednak później Jan Sojka wyrównał strzałem z rzutu wolnego z 18 metrów. Nie popisał się przy tym strzale bramkarz Marek Szlosarek, ale miała tu też swój udział płyta boiska, bowiem piłka skozłowała przed goalkeeperem Nadziei. Później gra się wyrównała, weszli nowi zawodnicy i mecz stał się ciekawy. Z bardzo dobrej strony pokazali się: w/w Żmuda, który niestety około 25 minuty musiał opuścić plac gry w wyniku urazu kolana, Adam Fiszer, nieźle prezentował się Paweł Komisarczyk. W 35 minucie gospodarze objęli prowadzenie po dobrej akcji prawym skrzydłem i wymanewrowaniu obrońców w polu karnym. W 42 minucie Piotr Pypłacz sfaulował w polu karnym Szymona Gawlińskiego, a sam poszkodowany skutecznie uderzył z 11 metrów i było 3:1. Był to jednak zbyt wysoki wynik w stosunku do tego co pokazali piłkarze Nadziei prezentujący się lepiej niż w poprzednim meczu. Warty odnotowania jest również strzał z rzutu wolnego Adama Fiszera w słupek, z odległości ok. 25 metrów. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił: oba zespoły toczyły wyrównany bój, ale Górnik zadawał kolejne ciosy, jako zespół bardziej doświadczony i przyznajmy uczciwie, jak na razie piłkarsko lepszy. Nie mniej Nadzieja pokazała się z dobrej strony w starciu z wyżej notowanym rywalem i uczyniła kolejny krok do przodu. Szkoda tylko dwóch urazów kolana: Dawida Samula i Patryka Żmudy. Miejmy jednak nadzieje, że nie okażą się one groźne i, że obaj zawodnicy juz wkrótce wybiegną na boisko.

Skład Nadziei: Szlosarek – Furgaliński, Samul, Klyszcz, Pypłacz, Komisarczyk, Czykiel, Sładkowski, Dąbrowski, Mazurkiewicz, Żmuda; ponadto grali: Fiszer Adam, Fiszer Grzegorz, Bryś, Majchrzak, Kuc