B-klasa: 16 drużyn zgłosiło się do rozgrywek

Poznaliśmy już skład bytomskiej B-klasy na nowy sezon. Razem ze spadkowiczami będziemy mieli okazję zmierzyć się z pięcioma nowymi drużynami.

Trwa przerwa letnia w rozgrywkach, a nasi zawodnicy już ciężko pracują nad formą na nowy sezon. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na skład ligi oraz terminarz. Pierwsza kwestia już została rozwiązana. Na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej można znaleźć listę drużyn, które będą rywalizować o mistrzostwo bytomskiej klasy B.

W minionym sezonie awans do A-klasy wywalczyły Unia Świerklaniec, Odra II Miasteczko Śląskie oraz Sokół Zbrosławice. Do B-klasy z kolei spadły Andaluzja Brzozowice-Kamień, Orzeł Koty oraz Silesia II Miechowice.

Dwa pierwsze zespoły zgłosiły się do ligi, ale Silesia rozwiązała drużynę rezerw. Tak sam postąpił Orzeł Miedary. Co ciekawe, w rozgrywkach nie zobaczymy także Silesii Piekary Śląskie, która po przegraniu walki o awans w ostatniej kolejce rozwiązała drużynę seniorów.

Mamy jednak trzy nowe drużyny. Rezerwy wystawiają Górnik Bobrowniki Śląskie oraz Unia Strzybnica. W dodatku z ligi okręgowej wycofał się Orzeł Nakło Śląskie, który także będzie naszym rywalem.

W B-klasie będziemy zatem mieć aż szesnaście drużyn. To z kolei oznacza, że nowy sezon rozpocznie się 18 sierpnia. Na razie nie jest jeszcze znany terminarz rozgrywek.

Skład B-klasy na sezon 2018/19.

1. Unia II Strzybnica
2. Nadzieja Bytom