Czas na ligę! Na początek Górnik II Bobrowniki Śląskie

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień. Po ponad półrocznej przerwie wracają rozgrywki ligowe. Czeka nas trudna inauguracja, bo na początek zmierzymy się z rezerwą Górnika Bobrowniki Śląskie, która szczególnie na własnym stadionie jest bardzo groźna.

Pierwszy mecz ligowy to zawsze duża niepewność dla każdego zespołu. Sparingi nigdy nie dadzą odpowiedzi na wszystkie pytania, a szczególnie na tym szczeblu rozgrywkowym. W dodatku sezon rozpoczyna się w okresie urlopowym, więc drużyny często nie są w optymalnym zestawieniu.

Nasi seniorzy na początek zmierzą się z Górnikiem II Bobrowniki Śląskie. Mecz odbędzie się w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 17 w Tarnowskich Górach przy ul. Skargi 15.

Wszyscy dobrze wiedzą, że granie z rezerwami do łatwych nie należy, a szczególnie na wyjeździe. Gospodarze z pewnością skorzystają z faktu, że pierwsza drużyna grała w sobotę, a więc w starciu z nami możemy zobaczyć zawodników, którzy na co dzień występują w lidze okręgowej.

Nastawiamy się na jedno z trudniejszych spotkań w tym sezonie. Do tej pory na boisku cztery razy mierzyliśmy się z rezerwą "Bobrów", a raz nasz przeciwnik nie dojechał na spotkanie.

W sezonie 2013/14 najpierw wygraliśmy na własnym terenie 8:3, by w rewanżu przegrać 2:4. Z kolei w sezonie 2018/19 było podobnie. Na wyjeździe przegraliśmy 1:2, a potem pokonaliśmy Górnika 2:1 w Bytomiu.

Czego spodziewać się po tarnogórzanach? To jedna wielka zagadka. Siła tego zespołu jest w dużej mierze uzależniona od tego, kto w danym meczu zejdzie z pierwszej drużyny. Dlatego już niecierpliwie czekamy na pierwszy gwizdek sędziego, aby lepszy zespół wyłoniło boisko.