Młodziki: okazałe zwycięstwo na koniec sezonu

Drużyna młodzików w miniony poniedziałek zakończyła swój debiutancki sezon. Udało się na pożegnanie ograć Górnika Bobrowniki Śląskie 8:1, co dało naszym zawodnikom ósme miejsce w tabeli.

Tak się szczęśliwie złożyło, że w ostatniej kolejce nasi młodzicy jechali na mecz z ostatnim w tabeli Górnikiem Bobrowniki Śląskie. Klub z Tarnowskich Gór do tej pory wygrał tylko jeden mecz, a do tego stracił 99 bramek. Wszyscy zatem zakładali, że nasze "Lwiątka" po raz drugi w sezonie zgarną komplet punktów.

To się udało, a już do przerwy było 3:1 dla Nadziei. Dwa razy do siatki trafił niezawodny w tym sezonie Daniel Kanoza, a jedno trafienie było autorstwa Adriana Łukowskiego. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem w 29. minucie.

Druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu naszej młodzieży. Tym razem podopieczni Aleksandra Barlika strzelili pięć goli i nie stracili żadnego. W drugiej odsłonie dorobkiem bramkowym podzielili się Kanoza, Samuel Szmyd, Szymon Wilewski i dwa razy do siatki trafił Bartosz Szkoda.

Zwycięstwo 8:1 cieszy, bo udało się zająć ósme miejsce na dziesięć startujących drużyn. Można narzekać, że to nie jest powód do dumy, ale pamiętajmy, że ta drużyna powstała zaledwie pół roku temu i uczy się grania w piłkę od podstaw.

Górnik Bobrowniki Śląskie - Nadzieja Bytom 1:8 (1:3)
Bramki: Witkowski (29) - D. Kanoza (7, 17, 42), A. Łukowski (19), Szkoda (47, 58), Szmyd (49), Wilewski (50)

Górnik: Kacper Kafarski - Łukasz Aleksy, Dorian Foks, Patryk Halupczok, Michał Hanysek, Tomasz Pietrzak, Bartosz Psiuk, Kacper Witkowski, Mateusz Wyporski.
Ponadto grali: Mateusz Pinkas, Kamil Sikorski.

Nadzieja: Daniel Purtak - Bartłomiej Kanoza, Daniel Kanoza, Maciej Łukowski, Ksawery Sojka, Bartosz Szkoda, Samuel Szmyd, Szymon Wilewski, Jakub Wróblewski.
Ponadto grali: Szymon Kwiatos-Kaliński, Adrian Łukowski, Marcin Wisniowski.