Orliki zagrają w Cider Cup 2018

18 lutego nasza drużyna orlików rozegra swój pierwszy turniej w krótkiej przygodzie z piłką. Nasi najmłodsi piłkarze udadzą się do Radzionkowa na Cider Cup 2018. Znamy już grupowych rywali!

Zawody odbędą się w hali sportowej przy ulicy Knosały 16. Drużyny na miejscu zameldują się o godzinie 8.20. Oficjalne rozpoczęcie turnieju zaplanowane jest na godzinę 8.50, a pierwszy mecz odbędzie się o 9.

W Cider Cup 2018 wystąpi osiem drużyn, które powalczą o Puchar Burmistrza Radzionkowa. Nadzieja trafiła do grupy B, w której naszymi przeciwnikami będą Trójka Tarnowskie Góry, GKS Rozbark Bytom oraz APN Olimpia Piekary Śląskie. W grupie A rywalizować będą Ruch Radzionków, Jedność Siemianowice oraz AS Wojkowice.

Nasi zawodnicy pierwsze spotkanie rozegrają o godzinie 9.48 z Olimpią. Potem z Rozbarkiem o 10.52, a następnie o 11.40 z Trójką. Po pierwszej fazie turnieju uczestnicy zostaną podzieleni na Ligę Mistrzów oraz Ligę Europy. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy trafią do Ligi Mistrzów, a dwie ostatnie do Ligi Europy. W tej fazie także wszyscy będą rywalizować systemem każdy z każdym z wyjątkiem rywala, z którym grali w poprzedniej rundzie. To oznacza, że wszyscy uczestnicy rozegrają po pięć spotkań.

Organizator zapewnia wszystkim zawodnikom posiłek. Ponadto przygotowano konkurs żonglerki, do którego przystąpi po dwóch piłkarzy z każdej zespołu. Zapowiada się więc świetna zabawa! Koniec turnieju zaplanowano na godzinę 14.30.

Na koniec informujemy, że klub TSPN Nadzieja Bytom zapewnia swoim zawodnikom przejazd busem spod stadionu na Karbiu do hali w Radzionkowie oraz stroje piłkarskie. Rodzice są proszeni o przypilnowanie, by dzieci zabrały ze sobą obuwie i ochraniacze. Można także we własnym zakresie zapewnić dodatkowy posiłek i napój. Informację o godzinie zbiórki oraz zawodnikach powołanych mecz przekaże trener.