Transfery. Kto wzmocnił drużynę seniorów? Kadra na nowy sezon

Przez ponad pół roku trochę się pozmieniało w naszym zespole. Niektórym znudziła się gra w piłkę lub już nie pozwala im na to czas. Na szczęście na ich miejsce przyszli nowi zawodnicy, którzy powinni wnieść wiele dobrego w nowym sezonie.

Zacząć należy od tych, których już w naszym zespole nie ma, a byli w kadrze w sezonie 2019/20. Niektórzy zniknęli już w trakcie rozgrywek, inni dopiero później. Jedni chwilowo zawiesili buty na kołku, inni już raczej grać w piłkę nie będą z różnych powodów.

W obecnej chwili do rozgrywek nie zostali zgłoszeni: Artur Babin, Daniel Celej, Oskar Bajor, Rafał Duszyński, Mateusz Duszyński, Artur Frąszczak, Szymon Gajda, Jakub Jasiński, Daniel Kukuła, Sławomir Malinowski, Kamil Siwarski, Bartłomiej Szybiak, Kamil Świątek.

Z tak szerokiego grona tylko Mateusz Duszyński będzie kontynuować grę w piłkę w innym klubie, co spowodowane jest przeprowadzką do innego miasta. Z kolei Oskar Bajor, Daniel Kukuła i Jakub Jasiński są na etapie leczenia kontuzji i na szybki powrót się nie zapowiada.

Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za to, że reprezentowali barwy Nadziei. Oczywiście dla każdego drzwi do powrotu nadal są szeroko otwarte.

Na pierwszy rzut oka strat jest dużo, ale wielu zawodników było zgłoszonych do ligi, ale w niej nie zagrali. Dlatego też te ubytki nie są aż tak widoczne. Szczególnie że do naszej drużyny seniorów dołączyli nowi zawodnicy. Kto to taki?

Po dłuższej przerwie wrócił do nas Sebastian Klyszcz, którego wszyscy powinni dobrze pamiętać z pierwszych sezonów Nadziei. Po krótszym rozbracie z piłką do zespołu wrócili natomiast Aleksander Barlik i Marcin Kaczerewski. Z kolei z wypożyczenia do juniorów Szombierek Bytom wrócił Mateusz Fitler.

Nie zabraknie całkowicie nowych twarzy. Nowym bramkarzem jest Dominik Cichoński, którego ostatnim klubem był Orzeł Paczyna. Rywalizację w środku pola zwiększyli Marcin Dziagacz (ostatnio Małapanew Kuczów) oraz Paweł Dzierżanowski (ostatnio Olimpia Boruszowice).

O miejsce w ataku będzie walczyć Karol Skura, który ostatni raz był zarejestrowany w Zgodzie Repty Śląskie. Z kolei całkowicie nową postacią w ligowej piłce jest Przemysław Michalik, który przyszedł jako wolny zawodnik.

Niewykluczone, że w najbliższych tygodniach kadra jeszcze się powiększy. Na ten moment w kadrze jest 26 zawodników. Oczywiście trenerem nadal jest Mateusz Markiewicz.

Kadra seniorów Nadziei Bytom na sezon 2020/21.

Aleksander Barlik
Dominik Cichoński