Juniorzy: nowy rekord klubu - zwycięstwo 19:0!

Takiej kanonady strzeleckiej w historii Nadziei Bytom jeszcze nie było. Nasi juniorzy rozgromili Orkan Dąbrówka Wielka 19:0!

W niedzielne przedpołudnie przyszło nam rywalizować z zespołem Orkanu. Nastroje w drużynie bardzo bojowe, bo chcieliśmy się zrewanżować za kompletnie niezasłużoną porażkę z jesieni.

Mecz rozpoczyna lepiej 10-osobowy zespół gości. Może nie tworzą sobie jakiejś sytuacji, ale naciskają nas wysoko i to oni wyglądają w pierwszych minutach na lepszy zespół. Wszystko zmienia się po pierwszej bramce. Wrzutka Fitlera, Długosz przyjął piłkę, zwiódł obrońcę i lewą nogą z ostrego kąta zdobył piękną bramkę. Po chwili dobre dogranie Fitlera do Glebowicza, który w zamieszaniu podbramkowym ostatecznie pokonuje bramkarza rywali. Chwilę później rzut rożny z boku i Długosz rewanżuje się Fitlerowi, dogrywając mu idealnie na głowę. 3:0 dla nas i nie zwalniamy tempa.

Kolejna wrzutka "Śledzia" i tym razem Iciaszek głową pokonuje bramkarza rywali. Kolejna bramka pada po dograniu z boku Fitlera, Dukowski uprzedza bramkarza i zdobywa pierwszego gola w barwach Nadziei. Przed przerwą w słupek w sytuacji sam na sam trafia jeszcze Iciaszek, w poprzeczkę Gajda po przepięknym strzale z dalszej odległości, wreszcie strzelanie kończy Fitler po dograniu Dukowskiego i przytomnym przepuszczeniu piłki przez Iciaszka.

Druga połowa to już spokojna gra z naszej strony, aż po 15 minutach mocny strzał Gajdy trafia do bramki rywali. Po tym golu rywale tracą dwóch zawodników w wyniku kontuzji i do końca meczu rywalizują w 8 osobowym składzie, a my urządzamy sobie festiwal nieskuteczności zakończony ostatecznie tylko (patrząc z przebiegu meczu) 19 bramkami.

Ostatecznie bilans tego meczu wygląda następująco: Szybiak; Jendrzej 3G,1A; Szczypiński; Kolanek 1G, 4A; Kołodziej 2A; Jasiński; Długosz 2G, 2A; Dukowski 1G, 2A; Glebowicz 1G; Gajda 1G; Fitler 5G, 5A; Iciaszek 4G, 1A; Matuszak 1G. Teraz tylko podtrzymać ostatnią passę w ostatnim w tym sezonie wyjazdowym meczu z Nitronem Krupski Młyn.

Nadzieja Bytom - Orkan Dąbrówka Wielka 19:0 (6:0)
Bramki: Długosz (13, 87), Glebowicz (16), Fitler (22, 37, 73, 74, 88), Iciaszek (27, 63, 72, 77), Dukowski (29), Gajda (59), Jendrzej (78, 83, 85), Matuszak (84), Kolanek (86).

Nadzieja: Bartłomiej Szybiak - Mateusz Długosz, Jakub Dukowski, Marcin Fitler, Szymon Gajda, Denis Glebowicz, Sebastian Iciaszek, Jakub Jasiński (46. Mateusz Matuszak), Jakub Jendrzej, Jakub Kołodziej, Dominik Szczypiński (46. Dominik Kolanek)

Orkan: Dawid Poloczek - Sebastian Danecki, Michał Figura, Bartłomiej Jede, Paweł Koryciorz, Sebastian Krawczyk, Korneliusz Sobala, Matesz Stobrawa, Daniel Szudy, Dawid Wymysło.