Karol Kajda królem strzelców A-klasy

Sezon ligowy już za nami, a więc czas na pierwsze podsumowania. Na początek klasyfikacja strzelców, która prezentuje się bardzo okazale. Dwóch najlepszych strzelców może pochwalić się imponującym dorobkiem.

Królem strzelców A-klasy w sezonie 2014/2015 został Karol Kajda. Napastnik Orła Miedary w 29 meczach ligowych strzelił aż 43 bramki! Sami przekonaliśmy się, jak groźny jest ten napastnik. W rundzie jesiennej strzelił nam jedną bramkę, a wiosną Mateusza Prymkę pokonał aż trzy razy.

Drugie miejsce na podium przypadło Piotrowi Stypule z Unii Świerklaniec. W jego przypadku także dorobek strzelecki robi wrażenie, bo bramkarzy pokonywał 33 razy. Stypuła grając przeciwko nam w pierwszym meczu strzelił hat-tricka, a rewanżu dołożył jedno trafienie.

Trzecim miejscem podzielili się Dariusz Kosak z Górnika Bobrowniki Śląskie oraz Wojciech Jaguś z Andaluzji Brzozowice-Kamień, którzy strzelili po 24 bramki. Szczególnie dał się nam we znaki drugi z nich, który naszych bramkarzy pokonywał cztery razy. Kosak na koncie ma dwa trafienia przeciwko Nadziei.

Nasz najskuteczniejszy napastnik, Oskar Bajor, zajął 10 miejsce z 11 bramkami na koncie. Takim samym dorobkiem mogą się pochwalić Kamil Bienek (Piast Ożarowice), Maksymilian Tomasza (Górnik Bobrowniki Śl.), Michał Kocek (Rodło Górniki) oraz Łukasz Rutkowski (LKS Żyglin).

Pełną klasyfikację strzelców bytomskiej A-klasy może zobaczyć TUTAJ.

Foto: RegionalnaPilka.pl/Rafał Sacha