Tak będzie wyglądała A-klasa w sezonie 2015/16

Wygląda na to, że wszystko jest już jasne. Śląski Związek Piłki Nożnej podał skład lig okręgowych i jeżeli nic już nie będzie się działo przy "zielonych stolikach", to znamy już pełny skład bytomskiej A-klasy na sezon 2015/2016. Więcej w rozwinięciu...

Już kilka tygodni temu poznaliśmy drużyny, które zapewniły sobie awans w bytomskiej klasie B. Grupę mistrzowską wygrał Nitron Krupski Młyn, a poza nim w naszej lidze zobaczymy jeszcze Iskrę Lasowice oraz Orkan Dąbrówka Wielka. Wszystkim drużynom gratulujemy awansu i do zobaczenia na boisku.

Następnie dodać należy, że z A-klasy awans do ligi okręgowej już na kilka kolejek przed końcem zapewnił sobie Orzeł Miedary. Do samego końca toczył się bój o drugie premiowane awansem miejsce i rzutem na taśmę wywalczyła je Unia Świerklaniec kosztem LKS-u Żyglin. Gratulujemy i życzymy sukcesów w wyższej lidze.

Najwięcej znaków zapytania było odnośnie spadkowiczów w A-klasie. Z naszymi rozgrywkami pożegnało się ostatnie w tabeli Rodło Górniki. Natomiast w B-klasie zagra ponadto Tarnowiczanka Stare Tarnowice. Stało się tak na skutek spadku z ligi okręgowej Sokoła Orzech, z którym będziemy rywalizować w przyszłym sezonie.

Z naszą ligą pożegnały się tylko dwie drużyny, a to oznacza, że pomimo zakończenia rozgrywek na miejscu spadkowym przez Przyszłość Nowe Chechło zespół ten utrzymał się w A-klasie.

Oto skład A-klasy na sezon 2015/2016.

1. LKS Żyglin
2. Górnik Bobrowniki Śląskie
3. Rozbark Bytom
4. Andaluzja Brzozowice-Kamień
5. Olimpia Boruszowice
6. Piast Ożarowice
7. KS Piekary Śląskie
8. Czarni Sucha Góra
9. Drama Zbrosławice
10. Nadzieja Bytom
11. Czarni Kozłowa Góra
12. Przyszłość Nowe Chechło
13. Sokół Orzech (spadkowicz z ligi okręgowej)
14. Nitron Krupski Młyn (awans z B-klasy)
15. Iskra Lasowice (awans z B-klasy)
16. Orkan Dąbrówka Wielka (awans z B-klasy).