Oficjalnie: Orzech w okręgówce, Tarnowiczanka utrzymana!

Takie sytuacje możliwe są chyba tylko w Polsce... Poprzedni sezon już dawno zakończony, za tydzień rozpoczyna się nowy, a tu dochodzi do wielkich zmian. Przy "zielonym stoliku" zdecydowano, że do ligi okręgowej wraca Sokół Orzech!

Plotki na ten temat krążyły w środowisku już od dłuższego czasu, ale nie chcąc siać niepotrzebnego zamętu w ogóle nie komentowaliśmy tej sprawy. Dzisiaj jednak Śląski Związek Piłki Nożnej podał komunikat o następującej treści.

- Wydział Gier Śląskiego ZPN informuje, że LKS Znicz Jankowice wycofał się z rozgrywek Klasy Okręgowej grupy I i jego miejsce zajął LKS Sokół Orzech, który jako jedyny zespół z 13. miejsca spośród czterech grup Klasy Okręgowej spadł w sezonie 2014/2015 do Klasy A.

To oznacza, że w nadchodzącym sezonie nie zagramy w bytomskiej A-klasie z Sokołem Orzech. Jego miejsce zajmie Tarnowiczanka Stare Tarnowice, która w poprzednich rozgrywkach zajęła 15. miejsce.

Sami chyba przyznacie, że takie zmiany na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek są trochę niepoważne. Nie można mieć pretensji do klubów, że utrzymały się przy "zielonym stoliku" i zapewne każdy inny na ich miejscu też by się cieszył. Niepoważne jednak jest to, co dzieje się w rozgrywkach na niższych szczeblach w Polsce.

To już norma, że co roku ktoś wycofuje się "za pięć dwunasta". Szkoda, że nikt nie potrafi nad tym zapanować. Inna sprawa, to fakt, że w minionym sezonie z naszą A-klasą... pożegnała się jedna drużyna - Rodło Górniki. Szkoda tylko siwych włosów naszych działaczy, trenerów i zawodników martwiących się o utrzymanie, bo jak się okazuje, nawet z A-klasy trudno spaść.

Nic jednak na to nie poradzimy. Gratulujemy Sokołowi utrzymania w lidzę okręgowej, a Tarnowiczance w A-klasie. Pozostaje liczyć, że obie drużyny w nadchodzących rozgrywkach udowodnią, że zasługują na grę w swoich klasach rozgrywkowych.