SENIORZY: tydzień pracy zakończony sparingiem

Seniorzy Nadziei Bytom mają za sobą pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Frekwencja na zajęciach dopisuje, pojawiło się kilka nowych twarzy (większość dobrze znacie), a na koniec zaliczyliśmy efektowne zwycięstwo w pierwszym sparingu.

Pierwszy tegoroczny trening odbył się we wtorek na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Piłkarskiej 1. Frekwencja jak co roku dopisała, bo na zajęciach pojawiło się ponad 20 zawodników. W tym gronie nie brakowało nowych graczy, którzy chcą zasilić naszych seniorów. Nie brakuje dobrze nam znanych zawodników, którzy wracają po dłuższej lub krótszej przerwie.

W czwartek także trener Mateusz Markiewicz miał do dyspozycji liczne grono podopiecznych. To cieszy, bo okres zimowy jest najważniejszym czasem w kontekście całego roku.

W sobotę rozegraliśmy pierwszy mecz sparingowy. Naszym rywalem był Amator Rudziniec, który po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie miejsce w zabrzańskiej klasie B. Wprawdzie tego dnia nie mieliśmy do dyspozycji optymalnego składu, ale i tak pewnie zwyciężyliśmy 5:0.

Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Hat-trickiem popisał się Mateusz Duszyński, a po jednym golu dołożyli Robert Mazurkiewicz i Bartosz Dzionsko. To było świetne 45 minut w naszym wykonaniu, a po niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków. Wynik pewnie byłby wyższy, gdyby momentami nie zawodziła skuteczność.

Niestety, po przerwie poczuliśmy się zbyt pewnie, przez co rywale zaczęli mocniej naciskać. W kilku sytuacjach mieliśmy dużo szczęścia, że nie skończyło się bramką. Cieszy jednak, że udało się utrzymać "zero" z tyłu i jedynie trzeba wyciągnąć wnioski z drugiej odsłony.

Nadzieja Bytom - Amator Rudziniec 5:0 (5:0)
Bramki: M. Duszyński x3, Mazurkiewicz, Dzionsko.

Nadzieja: Cichoński - Skwarek, Czykiel, Cierlica, Kubacki - Dzionsko, Mazurkiewicz, Musiał, Prohassek, Warzycha - Duszyński.
Ponadto grali: Malinowski, Wójcik, Kandziora, Klyszcz, Wierzbowski.

Czas na kolejny tydzień pracy. Tradycyjnie trenujemy we wtorek o 19:30 i czwartek o 20 przy ul. Piłkarskiej 1. W sobotę czeka nas poważny test w postaci sparingu z Orłem Nakło Śląskie.