Nadzieja w Życiu Bytomskim

Nadzieja Bytom staje się coraz bardziej rozpoznawalnym klubem w Bytomiu i okolicach. Jest to m.in. zasługa licznych artykułów, które regularnie pojawiają się w lokalnej prasie. Tym razem o przygotowaniach Niebiesko-czerwonych do rundy wiosennej napisało Życie Bytomskie. Niniejszy artykuł można przeczytać w rozwinięciu.

"NADZIEJA NADZIEI"

Najmłodszy z bytomskich klubów piłki nożnej, Nadzieja Bytom notuje małe historyczne sukcesy.

Na początku swych pierwszych ligowych rozgrywek drużyna prowadzona przez Adama Dyrdę płaciła frycowe. Futbolową jesień w B klasie zakończyła z ledwie jednym zwycięstwem i remisem. Jednak rozpoczęty 1 lutego cykl sparingów pozwala z większym optymizmem spoglądać na dalszą część sezonu. Bytomianie najpierw zmierzyli się z trzema A-klasowymi zespołami. Przegrali z Górnikiem Bobrowniki Śląskie 2:3. Bramki zdobyli Paweł Komisarczyk i Mateusz Kandziora. Następnie pokonali Sokoła Orzech 5:3. Cztery gole wbił Adam Fiszer i jednego Piotr Pypłacz. Wiceliderowi A klasy, Unii Świerklaniec Nadzieja uległa 2:6. Tym razem celne trafienia zaliczyli Adam Fiszer i Sebastian Klyszcz. Spotkanie z występującą w tej samej grupie rozgrywkowej Iskrą Lasowice zakończyło się rezultatem 2:0. Na listę strzelców wpisali się Maciej Sewioło i Adam Fiszer.Był to pierwszy mecz w historii klubu, w którym Nadzieja nie straciła bramki.

Adam Dyrda skomentował dotychczasowe przygotowania do piłkarskiej wiosny. - Chociaż to tylko mecze kontrolne, cieszę się, że zaczęliśmy wygrywać. Po jesieni nasze morale było bardzo słabe. Teraz odbudowujemy się psychicznie. Przyglądamy się aż dziesięciu nowym piłkarzom. Z większości z nich jestem zadowolony. Szczególnie z doświadczonego Tomasza Krawczyka. Wzmacniamy skład i, co najważniejsze, ciężko pracujemy oraz rozgrywamy mecze kontrolne, czego brakowało latem. Wiosną Nadzieja będzie więc zupełnie innym zespołem. Rundę rozpoczniemy serią pięciu spotkań z drużynami w naszym zasięgu. Po nich uzyskamy odpowiedź na pytanie, na co stać zespół w rywalizacji ligowej.

Następnie Nadzieja spotkała się w zawodach kontrolnych z A-klasowym Tempem Stolarzowice. Po marnej w wykonaniu gospodarzy pierwszej części spotkania, potem siły się wyrównały. Ekipa Adama Dyrdy uległa Tempu 1:2. Dla B-klasowców bramkę zdobył Adam Fiszer. W pierwszej jedenastce Nadziei wystąpili: między słupkami Robert Pytlik oraz w polu - Dariusz Pluta, Roman Łuczak, Damian Kozłowski, Sebastian Klyszcz, Paweł Komisarczyk, Tomasz Krawczyk, Robert Czykiel, Mateusz Kandziora, Piotr Pypłacz, Martin Majchrzak. Zmiany dali: Grzegorz Bednarkiewicz, Adam Pytlik, Adam Dzido, Krzysztof Rabanda, Adam Filipiak, Dawid Sładkowski, Adam Fiszer, Wojciech Bryś. Kilka dni później Nadzieja znów zmierzyła się z Tempem, tym razem ulegając na wyjeździe 0:3 (0:2). Z kolei kontrolny mecz Nadzieja - Pogoń Nowy Bytom zakończył się wynikiem 0:1 (0:0). 14 marca Nadzieja po ciekawym meczu przegrała z Górnikiem Bobrowniki Śląskie 3:5. Wkrótce wznowione zostaną rozgrywki B klasy. Na początek Nadzieję Bytom czeka wyjazdowe spotkanie ze Zgodą Repty Śląskie.