Nasi rywale: ŁKS Łagiewniki zmienił trenera

W sobotę wieczorem Łagiewnicki Klub Sportowy ujawnił na swojej stronie, że zespół w rundzie wiosennej poprowadzi nowy szkoleniowiec. Został nim Krzysztof Orzeszek, przed którym cel jest jasny - awans.

Orzeszek jest już bardzo dobrze znany w bytomskiej B-klasie. Ostatnio pracował w Naprzodzie Wieszowa, który w tym sezonie miał walczyć o awans do A-klasy. Teraz wszystko wskazuje na to, że Łagiewniki pozbyły się jednego konkurenta podbierając im szkoleniowca.

38-letni trener klub z Wieszowej pozostawił na wysokim, trzecim miejscu w tabeli. ŁKS z kolei po rundzie jesiennej plasuje się na piątym miejscu i do lidera traci siedem punktów. Nasz lokalny rywal nie ukrywa swoich aspiracji na ten sezon, które wiążą się z awansem o jeden szczebel rozgrywek.

Krzysztof Orzeszek zostanie oficjalnie przedstawiony jako trener 17 stycznia. Wtedy też po raz pierwszy spotka się z piłkarzami, aby przedstawić im plan zimowych przygotowań. Warto na koniec dodać, że Krzysztof jest bratem Andrzeja Orzeszka, który w zeszłym sezonie prowadził w Ekstraklasie Zagłębie Sosnowiec.