Nasi rywale: ŁKS słabszy w sparingu

Nasz lokalny rywal z Łagiewnik w minioną sobotę rozegrał drugie spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem był słynny Chemik Kędzierzyn Koźle występujący dziś w B-klasie. Bardzo zacięte spotkanie zakończyło się porażką naszego rywala aż 1:3.

W pierwszej połowie obydwa zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych, ale jak na złość piłka nie chciała wpaść do bramki. W zespole z Łagiewnik znów świetną dyspozycją popisywał się Zdzisław Paluch, który wiosną będzie bronił bramki ŁKS. Piłkarze obydwu drużyn na przerwę schodzili z bezbramkowym rezultatem.

Druga część gry obfitowała już w cztery bramki. Nasz rywal w ciągu pierwszych piętnastu minut stracił aż dwie bramki, co nie rokowało dobrze na ostateczny wynik. W 79. minucie honorowe trafienie zaliczył Tomasz Orlik, ale rywale tuż przed ostatnim gwizdkiem podwyższyli jeszcze prowadzenie.

Tym samym w drugim sparingu ŁKS Łagiewniki przegrał 1:3. Trzeba jednak wciąż pamiętać, że to dopiero początkowa faza okresu przygotowawczego i wyniki nie są najważniejsze. Dodatkowo trener Krzysztof Orzeszek wciąż testuje sporą grupę nowych zawodników.

ŁKS Łagiewniki - Chemik Kędzierzyn Koźle 1:3 (0:0)
Tomasz Orlik 79 - Tomasz Kiel 56, Damian Botwina 59, Arkadiusz Buszka 90

ŁKS: Paluch – Góra, Milczarek, Szczerba, Szczepaniak, Nalepa – Marcok, Błaszkiewicz, Iwańczok, Bort – Piowczyk.
Grali także: Mosz, Surus, Murlowski, Mysiak, Szyszka, Pietras, Jeżycki, Feliks, Bury, Bąk, Brzoza, Kamela, Ploch i Orlik

Chemik: Bechta – Gubiec, Widurski, R. Botwina, Rodzek, D. Botwina, Kiel, Jaremko, Kubat, Guzek, Buszke.